statystyki

Są wymogi dla alternatywnych taksometrów w postaci aplikacji mobilnej

autor: Piotr Szymaniak02.06.2020, 20:00
TAXI, taksówka

Poza tym zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami aplikacja stosowana w przewozach osób ma umożliwiać obliczanie opłaty za przejazd w oparciu o wyliczanie orientacyjnej długości trasy przewozu przy użyciu systemu nawigacji satelitarnej.źródło: ShutterStock

Nie ma zaskoczenia. Tak najkrócej można streścić treść rozporządzenia ministra cyfryzacji w sprawie aplikacji mobilnej służącej do rozliczania opłaty za przewóz osób. Nowe regulacje obowiązują od wczoraj.

Rozporządzenie de facto dopuszcza możliwość rozliczania opłat za przejazdy taksówkarskie na podstawie aplikacji już stosowanych przez przewoźników. Z tym tylko, że oprogramowanie musi być kompatybilne z kasą rejestrującą mającą postać oprogramowania. Rozporządzenie ministra finansów dotyczące e-kas fiskalnych również weszło w życie 1 czerwca br.

Poza tym zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami aplikacja stosowana w przewozach osób ma umożliwiać obliczanie opłaty za przejazd w oparciu o wyliczanie orientacyjnej długości trasy przewozu przy użyciu systemu nawigacji satelitarnej. Ma też uwzględniać takie parametry, jak: planowany czas rozpoczęcia i zakończenia przewozu, przyznane klientowi ulgi i rabaty, strefy taryfowe i informacje o cenach i stawkach taryfowych maksymalnych.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie