statystyki

Uciekają z kontraktu kolejowego, by nie ponosić strat

autor: Krzysztof Śmietana19.03.2020, 10:35; Aktualizacja: 19.03.2020, 10:35
W kryzysowej sytuacji na firmach budowlanych ze zdwojoną siłą odbije się brak waloryzacji starych umów – twierdzą przedstawiciele branży.

W kryzysowej sytuacji na firmach budowlanych ze zdwojoną siłą odbije się brak waloryzacji starych umów – twierdzą przedstawiciele branży.źródło: ShutterStock

W kryzysowej sytuacji na firmach budowlanych ze zdwojoną siłą odbije się brak waloryzacji starych umów – twierdzą przedstawiciele branży.

Niektóre firmy, prognozując, że kolejne miesiące będą bardzo trudne, próbują minimalizować przyszłe kłopoty. I najpewniej tymi przesłankami kierowała się firma ZUE z Krakowa, która właśnie odstąpiła od umowy na modernizację linii kolejowej Łódź Kaliska – Zduńska Wola.

Te roboty powinny się skończyć w tym roku, ale już wiadomo, że inwestycja może być niedokończona jeszcze bardzo długo. W komunikacie notowana na giełdzie spółka podała, że oficjalnym powodem odstąpienia od umowy jest „niewywiązywanie się przez zamawiającego (PKP Polskie Linie Kolejowe) z obowiązków umownych”. Firma tłumaczy, że kolejarze bardzo długo zalegają jej z zapłatą wynagrodzenia. Chodzi o kwotę 1,65 mln zł, której termin płatności minął 20 stycznia tego roku.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie