Najdłuższe kolejki samochodów ciężarowych na granicy z Polską są na przejściu Jagodzin-Dorohusk - poinformowała w środę ukraińska straż graniczna. Na wyjazd z Ukrainy czeka tam 950 ciężarówek, a na wjazd do kraju - 450. Ukraiński urząd celny zapewnia, że towarów w sklepach nie zabraknie.

Na przejściu Krakowiec-Korczowa na wjazd na Ukrainę czeka 470 ciężarówek, a 450 - na wyjazd; w punkcie Rawa Ruska-Hrebenne w kolejce do wyjazdu stoi 250 ciężarówek, do wjazdu - 100.

"Produkty na półkach supermarketów będą, a ciężarówki z towarami kursują między państwami bez przeszkód" - podkreślił w środę na Facebooku urząd celny Ukrainy. Przypomniał też, że zamknięcie granicy państwowej nie dotyczy transportu towarowego.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa 17 marca zamknięto ukraińskie przejścia graniczne dla "regularnego ruchu pasażerskiego", tj. transportu lotniczego, kolejowego i autobusowego.

Uspokajając mieszkańców Ukrainy, urząd celny zaznaczył, że 90 proc. artykułów konsumowanych przez Ukraińców jest produkcji krajowej.