statystyki

Spotkanie było jedno, ale relacje z niego są dwie

autor: Grzegorz Kowalczyk20.01.2020, 10:44; Aktualizacja: 20.01.2020, 10:44
Według związkowców z fabryki Opla prezes koncernu zgodził się na rozmowy w sprawie przeniesienia pracowników do nowego zakładu. Dyrekcja ma odmienne zdanie.

Według związkowców z fabryki Opla prezes koncernu zgodził się na rozmowy w sprawie przeniesienia pracowników do nowego zakładu. Dyrekcja ma odmienne zdanie.źródło: ShutterStock

Według związkowców z fabryki Opla prezes koncernu zgodził się na rozmowy w sprawie przeniesienia pracowników do nowego zakładu. Dyrekcja ma odmienne zdanie.

Spór między załogą a kierownictwem dotyczy warunków zatrudnienia w nowo powstającej fabryce. Buduje ją jedna ze spółek koncernu PSA (do którego należy również Opel). Będą tam składane samochody dostawcze. W dotychczasowym zakładzie zatrudnienie jest natomiast systematycznie zmniejszane. Przedstawiciele pracowników narzekali, że dyrekcja nie poinformowała ich, ile osób znajdzie pracę przy nowej linii (obecnie pracują tam 62 osoby), ani nie konsultowała z nimi zasad wynagrodzeń.

Głównym postulatem związkowców jest przeniesienie pracowników na zasadzie artykuł 23 1 kodeksu pracy – zachowując nieprzerwany staż pracy i dotychczasowe warunki zatrudnienia. Nie precyzują, kiedy musiałoby to nastąpić. – Będziemy zadowoleni, gdy zawrzemy wiążące porozumienie. To, czy transfer pracowników będzie przebiegał transzami, czy też nastąpi zaraz przed uruchomieniem produkcji w nowej fabryce w 2021 r., to dla nas drugorzędne – mówi Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w Opel Manufacturing Poland (OMP).


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie