statystyki

Niemcy stają się kolebką elektrycznej motoryzacji

autor: Paweł Bednarz14.11.2019, 07:45; Aktualizacja: 14.11.2019, 07:45
Elon Musk zapowiedział budowę fabryki w Berlinie.

Elon Musk zapowiedział budowę fabryki w Berlinie.źródło: ShutterStock

Elon Musk zapowiedział budowę fabryki w Berlinie.

Pierwsza fabryka samochodów Tesla powstanie w Berlinie. Elon Musk zapowiedział to, gdy odbierał nagrodę Golden Steering Wheel przyznawaną przez niemiecki „AutoBild”. Jak pisze „Financial Times”, powołując się na swoje źródła, Musk będzie chciał produkować w Niemczech Model 3 i Model Y już od 2021 r. – Niemiecka inżynieria jest wyjątkowa i właśnie to jest jednym z powodów, dla których chcemy zbudować naszą Gigafactory w Niemczech – mówił.

Założyciel Tesli w rozmowie z brytyjskim magazynem „Auto Express” powiedział, że Wielka Brytania nie była brana pod uwagę jako potencjalne miejsce inwestycji z powodu zbyt dużej niepewności w związku ze zbliżającym się brexitem.

Dietmar Woidke, premier Brandenburgii, w przesłanym DGP oświadczeniu podkreśla, że inwestycja Tesli to dobra wiadomość dla całego landu. – Tesla przychodzi ze swoją dużą inwestycją właśnie do Brandenburgii. To świetna wiadomość dla naszego regionu. Od dłuższego czasu prowadziliśmy już intensywny dialog. Cieszę się, że Elon Musk wybrał naszą lokalizację. Brandenburgia to innowacyjny rejon. Sama gigafabryka zapewni dalszy rozwój regionu, a także da pracę dla wielu osób – wskazuje Woidke.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie