statystyki

Jeszcze mniej pieniędzy na PKS-y w tym roku

autor: Katarzyna Nocuń08.05.2019, 07:36; Aktualizacja: 08.05.2019, 07:37
W okresie przejściowym, czyli do końca 2021 r., dopłata do wozokilometra wyniesie nie więcej niż 1 zł, później będzie to maksymalnie 80 gr.

W okresie przejściowym, czyli do końca 2021 r., dopłata do wozokilometra wyniesie nie więcej niż 1 zł, później będzie to maksymalnie 80 gr.źródło: ShutterStock

Maksymalnie 300 mln zł w tym roku i 800 mln zł w kolejnych latach – przewidziano na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców wsi i miasteczek. Rząd przyjął wczoraj projekt dotyczący funduszu pekaesowego.

To jeden z punktów nowej piątki PiS. Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych samorządy będą mogły dofinansować tylko nowe połączenia. Dodatkowych środków nie będą mogły otrzymać linie komunikacji miejskiej.

Rząd po raz kolejny obniżył maksymalną kwotę przewidzianą na dofinansowanie nierentownych linii w tym roku – do 300 mln zł. Cięcia są wynikiem opóźnień prac nad projektem. Początkowo resort infrastruktury zakładał, że pierwsze umowy samorządy będą podpisywały już w czerwcu, ale ze względu na dwumiesięczne vacatio legis nie jest to realne.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie