Więcej drzew przy torach wyciszy hałas pociągów

autor: Szymon Cydzik27.12.2018, 19:00
Zawirowania powietrza powalają także drzewa poza „sferą buforową”, które wcześniej były osłonięte przez niższy drzewostan

Zawirowania powietrza powalają także drzewa poza „sferą buforową”, które wcześniej były osłonięte przez niższy drzewostanźródło: ShutterStock

Minimalna odległość roślin od linii kolejowej z będzie zmniejszona z 15 do 6 m – wynika z projektu rozporządzenia zmieniającego zasady sadzenia roślinności przy torach przedstawionego przez resort infrastruktury. Wycinka drzew i krzewów rosnących bliżej torów niż 15 m rodzi dodatkowe wydatki dla zarządców infrastruktury kolejowej (jak wskazano w ocenie skutków regulacji, mamy w kraju 11 takich podmiotów).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Wiktor(2018-12-27 19:38) Zgłoś naruszenie 230

  Najpierw powycinano drzewa a teraz płacz że tunele aerodynamiczne. Każdy kto widział co się dzieje np. przy trasie Rzeszów-Przemyśl przewidywał przyszłe skutki.

  Odpowiedz
 • GG(2018-12-27 21:03) Zgłoś naruszenie 190

  Betony umysłowe powycinały mnóstwo drzew w miastach, puszczy i także wzdłuż torów, a teraz ich oświeciło? Jak zwykle; Najpierw coś trzeba ********** by potem wyszło, że jest źle. Ale jak zawsze po fakcie "fachowcy" z dobrej zmiany. Za późno. 50 lat trzeba czekać, aż drzewa urosną. U mnie wycięli całą aleję pięknych lip. Hałas pociągów niesie się przez całe miasteczko odbijając się od murów domów tworząc nieznośny pogłos. O tym też trzeba wspomnieć. Były drzewa nie było hałasu.

  Odpowiedz
 • piła spalinowa(2018-12-28 18:26) Zgłoś naruszenie 100

  widziałem świerkowy żywopłot przy kolej założony chyba za cara to warto robić, chroni przed zaspami, ale są także szerokie pasy drzew (sosny) rosnące przy carskiej kolej żelaznej.

  Odpowiedz
 • WOJTEK Z LASU(2018-12-28 21:34) Zgłoś naruszenie 131

  POWYCINALI WSZYSTKIE PIĘKNE DRZEWA , KTÓRE WYCISZAŁY HAŁAS POCIĄGÓW, A TERAZ WIELCE MĄDRZY, ŻENADA...

  Odpowiedz
 • naturschutz(2019-01-28 22:56) Zgłoś naruszenie 30

  Raz wyciętych drzew i krzewów wzdłuż linii kolejowych nic już nie przywróci. I nowych też nie będzie, zwłaszcza drzew, zarządcy drogi kolejowej będą dbać by nic samo spontanicznie nie wyrosło. Ważny aspekt o jakim mało kto pamietał i pamięta - wycinane drzewa i krzewy stanowiły najczęściej siedlisko chronionych gatunków ptaków, i niezależnie od przepisów kolejowych i ich interpretacji, nie wolno bez zezwolenia RDOS ich niszczyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie