statystyki

Diesel oficjalnie na cenzurowanym w Krakowie: Ruch samochodowy w mieśce będzie ograniczony

autor: Jakub Pawłowski27.12.2018, 07:34; Aktualizacja: 27.12.2018, 07:38
Radni liczą na spadek liczby samochodów na terenie strefy o połowę.

Radni liczą na spadek liczby samochodów na terenie strefy o połowę.źródło: ShutterStock

Kraków jest pierwszym miastem, które zdecydowało się wprowadzić radykalne ograniczenia dla ruchu samochodowego w wybranych dzielnicach i zamknąć je dla pojazdów spalinowych. Od 4 stycznia na krakowskim Kazimierzu będzie działać tzw. strefa czystego transportu – zdecydowali radni stolicy Małopolski.

Po burzliwych dyskusjach nad ostatecznym kształtem nowego prawa miejscowego, samorząd zdecydował się wprowadzić strefę niejako na próbę, na najbliższe pół roku. W tym czasie wjazd autem, które nie jest elektryczne albo zasilane gazem CNG, będzie zabroniony.

Wyjątkiem będą mieszkańcy zameldowani na terenie Kazimierza i taksówkarze (na obszarze objętym strefą zarejestrowanych jest ok. 400 pojazdów.) Dostaną oni specjalnie identyfikatory.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • krakowiaczek(2018-12-28 18:48) Zgłoś naruszenie 20

    a czy zakaz dotknie aut hybrydowych np. auris? Te auta też są niskoemisyjne, a na dodatek krakowska policja zakupiła kilka sztuk. Oby dobrze przemyśleli te zakazy

    Odpowiedz
  • PROSTA SPRAWA !(2018-12-28 18:42) Zgłoś naruszenie 11

    Takie półśrodki nie zmienią istoty sprawy, konieczna jest naprawa ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, niestety pomimo trwających od dawna prac nad jej nowelizacją, chyba na dobre rozwiązania raczej nie należałoby liczyć, patrząc np. na ostatni projekt z dn. 09.11.2018. - MÓWIĄC KRÓTKO , W POLSCE NIE DAJE SIĘ NORMALNIE ŻYĆ BEZ WŁASNEGO SAMOCHODU z powodu leżącego na łopatkach pozamiejskiego drogowego publicznego transportu zbiorowego, a jak ktoś kupi sobie auto to jeżdzi nim wszędzie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie