statystyki

Elektromobilność wjeżdża do spółek Skarbu Państwa

autor: Karolina Baca-Pogorzelska23.04.2018, 07:44; Aktualizacja: 23.04.2018, 09:07
Włączenie się w rozwój infrastruktury dla e-aut zapowiedziała też poznańska Enea

Włączenie się w rozwój infrastruktury dla e-aut zapowiedziała też poznańska Eneaźródło: ShutterStock

Telewizja Polska zapowiedziała zakup 120 aut elektrycznych w tym i przyszłym roku, a Poczta Polska chce budować ładowarki do nich przy swoich placówkach.

Przedstawiciele kilku spółek Skarbu Państwa oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceministrowie: energii – Michał Kurtyka, inwestycji i rozwoju – Andżelika Możdżanowska, infrastruktury – Marek Chodkiewicz, podpisali w piątek pakiet porozumień dotyczący rozwoju elektromobilności w Polsce.

Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że jeszcze w tym roku spółka kupi 20 pojazdów na prąd, w przyszłym już 100, a od 2020 r. będzie wymieniać flotę na elektryczną, jeśli projekt się powiedzie. – Jest dla nas ważne, że to polski projekt wspierany przez polski rząd – powiedział Kurski. TVP zawarła porozumienie z Grupą Lotos, które zakłada wypracowanie modelu pozwalającego na zbudowanie infrastruktury do ładowania e-aut. Lotos podpisał też z Pocztą Polską porozumienie dotyczące jej rozwoju. – Tak jak nosimy przesyłki, tak niesiemy nowe rozwiązania technologiczne – powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski, zapowiadając, że od dzisiaj spółka będzie testowała auta elektryczne. – Mamy 7,5 tys. placówek w całej Polsce, można sobie wyobrazić tam punkty ładowania – dodał Sypniewski.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie