statystyki

Elektromobilność wjeżdża do spółek Skarbu Państwa

autor: Karolina Baca-Pogorzelska23.04.2018, 07:44; Aktualizacja: 23.04.2018, 09:07
Włączenie się w rozwój infrastruktury dla e-aut zapowiedziała też poznańska Enea

Włączenie się w rozwój infrastruktury dla e-aut zapowiedziała też poznańska Eneaźródło: ShutterStock

Telewizja Polska zapowiedziała zakup 120 aut elektrycznych w tym i przyszłym roku, a Poczta Polska chce budować ładowarki do nich przy swoich placówkach.

Przedstawiciele kilku spółek Skarbu Państwa oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceministrowie: energii – Michał Kurtyka, inwestycji i rozwoju – Andżelika Możdżanowska, infrastruktury – Marek Chodkiewicz, podpisali w piątek pakiet porozumień dotyczący rozwoju elektromobilności w Polsce.

Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że jeszcze w tym roku spółka kupi 20 pojazdów na prąd, w przyszłym już 100, a od 2020 r. będzie wymieniać flotę na elektryczną, jeśli projekt się powiedzie. – Jest dla nas ważne, że to polski projekt wspierany przez polski rząd – powiedział Kurski. TVP zawarła porozumienie z Grupą Lotos, które zakłada wypracowanie modelu pozwalającego na zbudowanie infrastruktury do ładowania e-aut. Lotos podpisał też z Pocztą Polską porozumienie dotyczące jej rozwoju. – Tak jak nosimy przesyłki, tak niesiemy nowe rozwiązania technologiczne – powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski, zapowiadając, że od dzisiaj spółka będzie testowała auta elektryczne. – Mamy 7,5 tys. placówek w całej Polsce, można sobie wyobrazić tam punkty ładowania – dodał Sypniewski.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie