statystyki

Nowy plan dla Modlina - stolica wchodzi do gry

autor: Tomasz Żółciak06.03.2018, 07:31; Aktualizacja: 06.03.2018, 08:22
Lotnisko w Modlinie

Lotnisko w Modlinieźródło: ShutterStock

Władze Mazowsza rozważają zaproponowanie Przedsiębiorstwu Państwowemu Porty Lotnicze (PPL) odkupienie jego udziałów w podwarszawskim porcie. Spółka nie mówi „nie”

Wiele zależy od przebiegu najbliższego posiedzenia zgromadzenia wspólników portu lotniczego, do którego może dojść w marcu. Zarząd spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin ma znów wystąpić do udziałowców o zgodę na emisję obligacji. Chodzi o kwotę ok. 60 mln zł na rozbudowę portu do przepustowości 7 mln pasażerów i naprawę dróg kołowania.

W zgodę na tę operację mało kto wierzy, a PPL też nie pozostawia złudzeń co do powodzenia tej inicjatywy. – Stoimy na stanowisku, że pożyczenie 60 mln zł nie rozwiązuje problemu finansowego portu w Modlinie i nie daje jasnych perspektyw – odpisało nam biuro prasowe PPL. Ich zdaniem potrzeby są dużo wyższe, a 60 mln zł wystarczy tylko na załatanie „bieżącej dziury” .

Dlatego samorząd województwa mazowieckiego zamierza podbić stawkę i, w przypadku braku możliwości dogadania się z PPL, wystąpić do państwowej spółki o odsprzedanie jej udziałów (30,39 proc.). – Województwo już deklarowało gotowość ich odkupienia – podkreśla Marta Milewska z urzędu marszałkowskiego. – Tryb sprzedaży udziałów jest uregulowany umową spółki i uruchamiany z inicjatywy wspólnika, który zamierza zbyć udziały – dodaje.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • mariusz(2018-03-14 13:11) Zgłoś naruszenie 10

    Mieszkam w Wawie i mnie osobiście Modlin pod żadnym względem nie przekonuje. Raz jeden jedyny stamtąd leciałem i nigdy więcej bo nawet nie ma gdzie pójść w oczekiwaniu na odprawę nie mówiąc o marnym dojeździe. Ostatnio wykupowałem wycieczki w itace to z Okęcia enterem leciałem, infrastruktura lotniska bez porównania

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie