statystyki

Za 10 lat Porsche będzie elektryczne i autonomiczne

autor: Łukasz Bąk14.02.2018, 06:46; Aktualizacja: 14.02.2018, 07:43
Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za sprzedaż

Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za sprzedażźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Cztery minuty ładowania wystarczą, by przejechać 100 km. Na torze będzie można poprosić samochód, żeby sam zrobił okrążenie, pokazując nam optymalną linię jazdy i jak wchodzić w zakręty - mówi Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za sprzedaż.

16 lat temu zszokowaliście świat motoryzacji modelem Cayenne – pierwszym SUV-em w historii marki. Potem pierwszą limuzyną – Panamerą, a przed chwilą jej odmianą kombi, choć jak ognia unikacie tego określenia. Co będzie następne? Minivan? Pick-up?

Musiałbym wypić naprawdę dużo wina, żeby to sobie wyobrazić. Nie sądzę, abyśmy kogoś zszokowali SUV-em czy limuzyną, a już na pewno nie naszych klientów. Raczej ich zaskoczyliśmy. Pozytywnie. Odpowiedzieliśmy na ich potrzeby, weszliśmy w nowy segment. Najlepszym dowodem na to są wyniki sprzedaży Cayenne czy Panamery. Nasza idea była prosta – zbudować samochód, który będzie wyglądał jak Porsche i prowadził się jak Porsche, ale jednocześnie będzie bardziej uniwersalny. Udowodniliśmy, że można zrobić rodzinne i reprezentacyjne auta, które mają duszę prawdziwego Porsche.

Czyli waszym celem jest po prostu zwiększanie sprzedaży i zysków. Nie pasuje to do definicji „marki niszowej”.

Nigdy w życiu! Najważniejsza jest dla nas jakość – zarówno produktów, serwisu, jak i przeżyć. Bo tak naprawdę my nie sprzedajemy samochodów, tylko właśnie te przeżycia. Do tego sprowadza się filozofia Porsche. Z tego względu byliśmy, jesteśmy i będziemy marką wyjątkową. Ekskluzywną. Oczywiście, co roku nasza sprzedaż rośnie, i to zauważalnie, ale nie jest to efektem tego, że jesteśmy nastawieni na masową produkcję. Po prostu pojawiają się nowe rynki, jak choćby chiński, z ogromnym potencjałem. My tylko zaspokajamy popyt.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie