statystyki

Za 10 lat Porsche będzie elektryczne i autonomiczne

autor: Łukasz Bąk14.02.2018, 06:46; Aktualizacja: 14.02.2018, 07:43
Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za sprzedaż

Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za sprzedażźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Cztery minuty ładowania wystarczą, by przejechać 100 km. Na torze będzie można poprosić samochód, żeby sam zrobił okrążenie, pokazując nam optymalną linię jazdy i jak wchodzić w zakręty - mówi Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za sprzedaż.

16 lat temu zszokowaliście świat motoryzacji modelem Cayenne – pierwszym SUV-em w historii marki. Potem pierwszą limuzyną – Panamerą, a przed chwilą jej odmianą kombi, choć jak ognia unikacie tego określenia. Co będzie następne? Minivan? Pick-up?

Musiałbym wypić naprawdę dużo wina, żeby to sobie wyobrazić. Nie sądzę, abyśmy kogoś zszokowali SUV-em czy limuzyną, a już na pewno nie naszych klientów. Raczej ich zaskoczyliśmy. Pozytywnie. Odpowiedzieliśmy na ich potrzeby, weszliśmy w nowy segment. Najlepszym dowodem na to są wyniki sprzedaży Cayenne czy Panamery. Nasza idea była prosta – zbudować samochód, który będzie wyglądał jak Porsche i prowadził się jak Porsche, ale jednocześnie będzie bardziej uniwersalny. Udowodniliśmy, że można zrobić rodzinne i reprezentacyjne auta, które mają duszę prawdziwego Porsche.

Czyli waszym celem jest po prostu zwiększanie sprzedaży i zysków. Nie pasuje to do definicji „marki niszowej”.

Nigdy w życiu! Najważniejsza jest dla nas jakość – zarówno produktów, serwisu, jak i przeżyć. Bo tak naprawdę my nie sprzedajemy samochodów, tylko właśnie te przeżycia. Do tego sprowadza się filozofia Porsche. Z tego względu byliśmy, jesteśmy i będziemy marką wyjątkową. Ekskluzywną. Oczywiście, co roku nasza sprzedaż rośnie, i to zauważalnie, ale nie jest to efektem tego, że jesteśmy nastawieni na masową produkcję. Po prostu pojawiają się nowe rynki, jak choćby chiński, z ogromnym potencjałem. My tylko zaspokajamy popyt.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie