PKP Cargo wyjechało na plus

autor: Krzysztof Śmietana29.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 29.11.2017, 08:58
tory

O aferze wagonowej głośno zrobiło się przed miesiącem.źródło: ShutterStock

Spółka chwali się dobrymi wynikami i twierdzi, że opanowała problemy z dowozem węgla do elektrowni. Coraz większe są za to kłopoty z przewożeniem kruszywa na budowy.

O aferze wagonowej głośno zrobiło się przed miesiącem. Jak pisaliśmy, pojawiły się ogromne problemy z odbiorem węgla z wielu kopalń. Na początku listopada tymczasowo fedrowanie musiała wstrzymać Zofiówka, bo nie miała gdzie sypać paliwa. Dwie elektrownie zgłosiły w Urzędzie Regulacji Energii, że ich zapasy wystarczą na mniej niż ustawowo wymagane 30 dni. Komisja powołana przez premier Beatę Szydło uznała, że głównym winowajcą tego zamieszania jest spółka PKP Cargo, największy przewoźnik towarowy, który zajmuje się transportem węgla w Polsce. Minister Andrzej Adamczyk uznał, że firma nie przygotowała się odpowiednio do szczytu przewozowego, bo nie miała wystarczającej liczby sprawnych węglarek. Do dymisji podał się ówczesny szef PKP Cargo Maciej Libiszewski.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tylko doraźne działania


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie