Centralna Ewidencja Pojazdów ruszyła. Urzędy mają problem z łączeniem się z systemem

autor: Sylwia Czubkowska14.11.2017, 07:52; Aktualizacja: 14.11.2017, 08:38
kierowca, prawo jazdy

Do CEP od wczoraj podłączone są wszystkie wydziały komunikacji starostw powiatowych zajmujące się m.in. rejestrowaniem samochodów i wydawaniem dokumentów (wykonują nawet po kilkadziesiąt tysięcy czynności dziennie), stacje kontroli pojazdów, a nawet policjaźródło: ShutterStock

Centralna Ewidencja Pojazdów ruszyła. Niestety wielu urzędom nie udało się połączyć z systemem.

– Raz łączy, za chwilę zrywa. Kierowcy przychodzą do nas, próbujemy wykonać zlecenie, nie udaje się, więc są odsyłani na kolejny dzień, może tydzień. Tak naprawdę nie mamy pojęcia, kiedy system sprawnie zadziała, więc nie możemy podać konkretnej daty ponownej wizyty – rozkłada ręce Tomasz Czuczak, sekretarz miasta Koszalin. Tłumaczy, że jeszcze w piątek stary CEPiK sprawnie działał, a od poniedziałku rano była już powtórka problemów, jakie dwa lata temu urzędy miały z systemem Źródło.

Drugi raz dzwonimy do Czuczaka o godz. 14, by dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja i czy coś się ruszyło. – Bez zmian. Cały czas się zawiesza – zdaje nam relację.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • Powinni dogadać się...(2017-11-14 09:39) Zgłoś naruszenie 10

  Z Allegro lub Aliexpresem.......oba portale obsługują miliardy zapytań i księgują bezbłędnie.... A na pewno kosztowały 100 razy mniej - Bo tylko Budżetówka płaci za buble Miliony !!!!!

  Odpowiedz
 • CEPIK w Piątek działał(2017-11-14 09:42) Zgłoś naruszenie 10

  bo było z 10 sprawdzeń na dobę.... To Polska Tu nie takie Buble się kupuje. Cała informatyzacja instytucji państwa jest jednym wielkim przekrętem - przynajmniej tak to wynika po kontrolach NIK.

  Odpowiedz
 • No to do Czech....(2017-11-14 21:14) Zgłoś naruszenie 00

  Badania Techniczne w kraju UE są równoważne.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie