statystyki

Koniec PRL w PPL? Rząd chce przekształceń na Lotnisku Chopina

autor: Konrad Majszyk20.04.2017, 07:40; Aktualizacja: 20.04.2017, 08:07
Lotnisko Chopina w Warszawie.

Lotnisko Chopina w Warszawie.źródło: ShutterStock

W uzgodnieniach międzyresortowych znalazł się projekt ustawy o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze” (PPL). Nowe prawo miałoby wejść w życie w tym roku. Ma ograniczyć przywileje pracowników – dowiedział się DGP.

PPL to zarządca Lotniska Chopina i portu w Zielonej Górze (w największym i najmniejszym porcie w Polsce ma 100 proc. akcji), a także udziałowiec lotnisk w Katowicach, Krakowie, Gdańsku, we Wrocławiu, w Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy i Szymanach. Przedsiębiorstwo funkcjonuje na podstawie ustawy z 23 października 1987 r. o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze” (Dz.U. nr 33, poz. 185 ze zm.). W art. 5 ustawy czytamy, że wykonuje zadania wynikające z przepisów o... powszechnym obowiązku obrony PRL.

– Za sprawą nowej ustawy zniknie relikt komunizmu. To kuriozum, że zarządca największego lotniska działa na podstawie ustawy z czasów gen. Wojciecha Jaruzelskiego – podkreśla Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor PPL.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie