statystyki

Koniec PRL w PPL? Rząd chce przekształceń na Lotnisku Chopina

autor: Konrad Majszyk20.04.2017, 07:40; Aktualizacja: 20.04.2017, 08:07
Lotnisko Chopina w Warszawie.

Lotnisko Chopina w Warszawie.źródło: ShutterStock

W uzgodnieniach międzyresortowych znalazł się projekt ustawy o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze” (PPL). Nowe prawo miałoby wejść w życie w tym roku. Ma ograniczyć przywileje pracowników – dowiedział się DGP.

PPL to zarządca Lotniska Chopina i portu w Zielonej Górze (w największym i najmniejszym porcie w Polsce ma 100 proc. akcji), a także udziałowiec lotnisk w Katowicach, Krakowie, Gdańsku, we Wrocławiu, w Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy i Szymanach. Przedsiębiorstwo funkcjonuje na podstawie ustawy z 23 października 1987 r. o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze” (Dz.U. nr 33, poz. 185 ze zm.). W art. 5 ustawy czytamy, że wykonuje zadania wynikające z przepisów o... powszechnym obowiązku obrony PRL.

– Za sprawą nowej ustawy zniknie relikt komunizmu. To kuriozum, że zarządca największego lotniska działa na podstawie ustawy z czasów gen. Wojciecha Jaruzelskiego – podkreśla Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor PPL.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie