Premia za wielodzietność

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto12.04.2017, 07:57; Aktualizacja: 12.04.2017, 08:34
Zniżki dla rodzin wielodzietnych oferują też niektóre kina

Zniżki dla rodzin wielodzietnych oferują też niektóre kinaźródło: ShutterStock

Ze zniżek, jakie daje karta dużej rodziny, skorzystało już 427 tys. podróżnych Intercity. Na stacjach Orlenu zarejestrowano 2 mln transakcji z upustem KDR.

USŁUGI

Z danych resortu rodziny wynika, że kartę dużej rodziny (KDR) uprawniającą do zniżek ma 1,74 mln osób spośród 2,1 mln uprawnionych. Przekłada się to na 373 tys. rodzin z minimum trójką dzieci. Program funkcjonuje od 2014 r. Resort podkreśla, że liczba posiadaczy kart sukcesywnie rośnie. – Miesięcznie składanych jest średnio ok. 5 tys. wniosków o jej przyznanie – podaje biuro prasowe resortu rodziny.

Przybywa też firm i instytucji, które honorują KDR. Obecnie akceptuje ją 1,6 tys. podmiotów. W ubiegłym roku do programu przystąpiło ok. 500 firm i instytucji. Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, który został wybrany do zarządzana programem, prowadzi negocjacje z kolejną setką podmiotów. Partnerów przybywa, bo – jak mówią DGP przedstawiciele firm – rozwiązanie pozytywnie przekłada się nie tylko na ich wizerunek, ale i na obroty. Sieci handlowe deklarują, że dzięki karcie rośnie kwota jednorazowych zakupów rodzin. Zatem ostatecznie sklepy zyskują, choć kosztem średnio 10-proc. upustu.

W programie znalazł się też Lidl – chce wypróbować, czy wprowadzenie karty będzie opłacalne. W okresie przed Wielkanocą oferuje 10 proc. zniżki na wybrane produkty. W ten sposób sonduje, czy przedłużenie tej formy promocji się opłaci. – Możliwość przyznania kolejnych rabatów posiadaczom KDR będziemy analizować po zakończeniu i podsumowaniu aktualnej promocji, czyli po 30 kwietnia, wtedy gdy będziemy mieć komplet danych dotyczących odbioru akcji przez naszych klientów – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz z Lidla.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie