statystyki

Premia za wielodzietność

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto12.04.2017, 07:57; Aktualizacja: 12.04.2017, 08:34
Zniżki dla rodzin wielodzietnych oferują też niektóre kina

Zniżki dla rodzin wielodzietnych oferują też niektóre kinaźródło: ShutterStock

Ze zniżek, jakie daje karta dużej rodziny, skorzystało już 427 tys. podróżnych Intercity. Na stacjach Orlenu zarejestrowano 2 mln transakcji z upustem KDR.

USŁUGI

Z danych resortu rodziny wynika, że kartę dużej rodziny (KDR) uprawniającą do zniżek ma 1,74 mln osób spośród 2,1 mln uprawnionych. Przekłada się to na 373 tys. rodzin z minimum trójką dzieci. Program funkcjonuje od 2014 r. Resort podkreśla, że liczba posiadaczy kart sukcesywnie rośnie. – Miesięcznie składanych jest średnio ok. 5 tys. wniosków o jej przyznanie – podaje biuro prasowe resortu rodziny.

Przybywa też firm i instytucji, które honorują KDR. Obecnie akceptuje ją 1,6 tys. podmiotów. W ubiegłym roku do programu przystąpiło ok. 500 firm i instytucji. Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, który został wybrany do zarządzana programem, prowadzi negocjacje z kolejną setką podmiotów. Partnerów przybywa, bo – jak mówią DGP przedstawiciele firm – rozwiązanie pozytywnie przekłada się nie tylko na ich wizerunek, ale i na obroty. Sieci handlowe deklarują, że dzięki karcie rośnie kwota jednorazowych zakupów rodzin. Zatem ostatecznie sklepy zyskują, choć kosztem średnio 10-proc. upustu.

W programie znalazł się też Lidl – chce wypróbować, czy wprowadzenie karty będzie opłacalne. W okresie przed Wielkanocą oferuje 10 proc. zniżki na wybrane produkty. W ten sposób sonduje, czy przedłużenie tej formy promocji się opłaci. – Możliwość przyznania kolejnych rabatów posiadaczom KDR będziemy analizować po zakończeniu i podsumowaniu aktualnej promocji, czyli po 30 kwietnia, wtedy gdy będziemy mieć komplet danych dotyczących odbioru akcji przez naszych klientów – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz z Lidla.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie