Począwszy od 1 stycznia 2017 r. pasażerowie podróżujący na trasach linii Air China z Europy i obu Ameryk do miast w Chinach z tranzytem w Pekinie będą mogli skorzystać z pełnej obsługi bagażu bez konieczności odbioru walizek przy przesiadce.

Usługa pełnej obsługi bagażu umożliwia pasażerom dokonanie wstępnej autoryzacji na lotnisku w Europie lub Amerykach i powierzenie walizek liniom Air China, które w imieniu pasażerów mogą otworzyć nadane walizki w tranzycie w Pekinie na potrzeby inspekcji celnych i organów odpowiedzialnych za kwarantannę. Pasażerowie chcący skorzystać z tej usługi muszą podczas nadawania bagażu na lotnisku na początku podróży podpisać etykiety bagażowe potwierdzające powierzenie walizek liniom Air China na cele inspekcji celnych i kwarantanny. Po dotarciu do międzynarodowego lotniska w Pekinie pasażerowie mogą udać się bezpośrednio do kontroli paszportowej bez konieczności odbierania nadanego bagażu, a następnie przejść do strefy tranzytowej w oczekiwaniu na kolejny lot. Usługa ta pozwoli zaoszczędzić pasażerom czas, który zazwyczaj konieczny jest przy wypełnianiu formalności w lotach tranzytowych oraz podniesie satysfakcję pasażerów z podróży.

(Uwaga! Usługa dostępna jest dla pasażerów, którzy 1) odbywają loty obsługiwane przez linie Air China na całej długości lotu, wyłączywszy loty z dzieleniem kodów między liniami oraz 2) nie umieszczają w nadawanym bagażu przedmiotów, które należy zadeklarować w trakcie inspekcji celnej lub organów do spraw kwarantanny).