Dostawca bezpłatnego Internetu i hurtowy operator na polskim rynku zaoferuje konsumentom usługi głosowe. Na rynku pojawi się nowa marka a2mobile w ofercie prepaid. Operator chce ugryźć nieco z tortu którym dziś dzielą się najwięksi, wykorzystując konieczność rejestracji prepaidów do 2 lutego 2017 roku.

Aero2, firma kojarzona dotąd z Internetem poszerza swoje portfolio o całkowicie nowe usługi, czyli usługi głosowe i wprowadza na rynek nową markę a2mobile.

Na start dostępne są trzy podstawowe oraz dwa uzupełniające pakiety usług:

1. Pakiet Zacny za 8 zł:

- rozmowy i smsy w sieci bez limitu,
- 50 minut poza sieć i na stacjonarne,
- 50 SMS poza sieć,
- 300 MB.


2. Pakiet Obfity za 19 zł:

- rozmowy i smsy w sieci bez limitu,
- 100 minut poza sieć i na stacjonarne
- 100 SMS poza sieć
- 5 GB.


3. Pakiet Suty za 25 zł:

- rozmowy i smsy na komórki bez limitu,
- 100 minut na stacjonarne,
- 10 GB.

4. Pakiet dodatkowych GB za 15 zł:

- 3 GB.

5. Pakiet dodatkowych minut i SMS:

- rozmowy i smsy na komórki bez limitu,
- 100 minut na stacjonarne.

Każdy klient a2mobile dostaje też WiFi Calling, czyli możliwość prowadzenia rozmów wszędzie tam gdzie jest dostępna sieć Wi-Fi. Wystarczy jedynie na telefon z system android pobrać odpowiednią aplikację z Google Play, a korzystanie z usługi jest rozliczane według posiadanego pakietu, a za rozmowy na terenie całej Unii Europejskiej płaci się tak jak w Polsce.

Po zarejestrowaniu karty w a2mobile konto będzie ważne 2 lata.

Wprowadzenie w 2011 roku przez Aero2 Bezpłatnego Dostępu do Internetu, czyli BDI, było rewolucją na rynku, dzięki której wielu użytkowników ma darmowy dostęp do sieci i może swobodnie przeglądać Internet każdego dnia. Już kilkaset tysięcy osób skorzystało z bezpłatnego internetu świadczonego przez Aero2 i liczba ta ciągle rośnie. Najaktywniejsi użytkownicy BDI potrafią zużyć miesięcznie nawet ponad 120 GB.

Dla bardziej wymagających użytkowników BDI, w 2014 roku Aero2 udostępniło ofertę komercyjną. Dzięki niej klienci Aero2 mogą w pełni cieszyć się jakością najlepszej sieci, bowiem ponad 99% mieszkańców Polski jest objętych zasięgiem technologii HSPA+, a blisko 97% jest w zasięgu sieci LTE.