"Zarząd Polkomtel spodziewa się, że rozbudowa sieci 1.800 MHz przy zastosowaniu najnowszych technologii ODU-IDU (Outdoor Unit Indoor Unit) pozwolą osiągnąć zasięg sieci zbliżony do częstotliwości 800 MHz. Kolejnym istotnym rozwiązaniem będzie refarming częstotliwości 900 MHz oraz 2100 MHz. W efekcie spodziewany jest wyższy poziom jakości usług dostępu do Internetu niż w przypadku sieci 800 MHz, przy znacznie niższych nakładach kapitałowych" - czytamy w komunikacie.

"Docelowo może przełożyć się to na atrakcyjniejsze usługi i ceny dla klientów niż w przypadku rozbudowy sieci na częstotliwości 800 MHz. Wobec powyższego Polkomtel opracowuje model rozwoju sieci w oparciu o częstotliwości 900 MHz, 1.800 MHz, 2.100 MHz i 2.600 MHz" - dodano.

Cyfrowy Polsat poinformował, że na podstawie przeprowadzonych analiz uznano, że potencjalna współpraca z podmiotami, które wylicytowały częstotliwości 800 MHz "na bardzo wysokich poziomach cenowych" w aukcji na rezerwację częstotliwości z zakresu 800 MHz byłaby "nieopłacalna i nieracjonalna".