Operator oferuje pakiety wideo w abonamencie i odświeża markę.
Od jutra abonenci sieci komórkowej Plus zyskają w abonamencie dostęp do ok. 800 filmów umieszczonych w Ipli, telewizji internetowej należącej również do grupy Zygmunta Solorza-Żaka. Filmy i seriale będzie można oglądać na smartfonach, tabletach i telewizorach smart. Jeśli abonent zdecyduje się oglądać je na urządzeniu mobilnym, zużyty w trakcie korzystania z usługi transfer nie zostanie odjęty od wykupionego przez niego pakietu internetowego. Nowi abonenci Plusa przed dwa miesiące będą mogli oglądać filmy za darmo. Potem, jeśli nie wyłączą usługi, zapłacą dodatkowo 10 zł miesięcznie za każdy z trzech pakietów (oprócz filmów sieć zaoferuje także bajki dla dzieci oraz programy informacyjne). Pozostali klienci sieci także mogą korzystać z tej oferty, jednak od razu odpłatnie.
Z ofertą filmową Plus goni konkurentów. T-Mobile oferuje swoim klientom pakiety z treściami wideo. Najdroższy za 14,99 zł miesięcznie umożliwia obejrzenie ok. 100 filmów, 400 seriali, ale daje też dostęp do 16 kanałów telewizyjnych, w tym Filmbox i AXN. Operator również nie odlicza od pakietu internetowego tego, co zużyjemy w trakcie oglądania. Z kolei klienci Orange mają do dyspozycji „Telewizję tu i tam”. W tym przypadku np. za pakiet 45 kanałów TV, 30 filmów na życzenie, materiały Disneya, Discovery i Eurosportu trzeba zapłacić 29,90 zł miesięcznie.
Także od jutra Plus wprowadza nowe taryfy głosowe oraz internetowe. W cenie od 49,99 zł są nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także pakiety internetowe od 2 do 6 GB (ten ostatni przy abonamencie za 79,99 zł). – W przypadku taryf abonenckich naszym celem jest podniesienie sprzedaży usług głosowych przy jednoczesnym zadbaniu o ARPU (średni przychód na użytkownika – red.) – mówi Justyna Kulka, dyrektor departamentu zarządzania ofertą w Polkomtelu. Dodaje, że zmiany w taryfach mobilnego internetu mają wyeliminować problem klientów niezadowolonych z poprzedniej oferty. Chodzi o tych, którym operator ograniczał dostęp, bo zbyt intensywnie korzystali z nielimitowanego LTE. – Obecnie powiększyliśmy podstawowe pakiety danych, ale za nielimitowany internet trzeba dopłacić 10 zł miesięcznie – wyjaśnia Kulka.
Na razie nie zmienia się oferta roamingowa, ale operator zapowiada, że jeszcze przed wakacjami wprowadzi korzystniejsze pakiety minut i megabajtów do wykorzystania za granicą. Na razie w abonamentach od 69,99 zł wzwyż Plus wlicza 120 jednostek wymienianych na minuty, SMS-y lub MMS-y oraz paczkę 150 MB danych do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej.
Nowe taryfy i usługi pojawiają się pod wspólnym szyldem JA+. Po wprowadzeniu programu Smart Dom oraz wypromowaniu taniej marki dla młodzieży Plush to trzeci etap realizacji nowej strategii Polkomtelu. Z programu Smart Dom, pozwalającego oszczędzić na opłatach za połączone w nim usługi telekomunikacyjne, internetowe i telewizyjne, skorzystało do tej pory ponad 700 tys. klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu.