statystyki

Nasza przegrana: Polski T-Mobile obsłuży hinduskie centrum

autor: Piotr Dziubak07.04.2015, 07:31; Aktualizacja: 07.04.2015, 08:04
T-Mobile nie podaje szczegółów dotyczących zawartej umowy z Wipro.

T-Mobile nie podaje szczegółów dotyczących zawartej umowy z Wipro.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Scott Eells

Do tej pory to Polacy zbierali największe kontrakty outsourcingowe od zagranicznych koncernów. Polska w outsourcingu usług biznesowych stała się poważną konkurencją np. dla Indii. Ale Hindusi się nie poddają: pochodząca z Indii firma Wipro wygrała z takimi potęgami jak HP, IBM, Atos czy polskim Asseco przetarg na usługi dla polskiej filii operatora komórkowego T-Mobile.

Według naszych informacji te firmy uczestniczyły w końcowej fazie wyścigu po pięcioletni kontrakt o wartości ok. 200 mln zł rocznie.

– Wybraliśmy firmę z międzynarodowym doświadczeniem. Kontrakt powiązany jest z konsolidacją dostawców, transferem ludzi oraz przekazaniem w ręce partnera odpowiedzialności za zarządzanie infrastrukturą IT oraz utrzymaniem i rozwojem aplikacji – informuje Krzysztof Dzięcioł, dyrektor departamentu innowacji i rozwoju produktów w T-Mobile Polska. T-Mobile nie chce ujawnić, jakie systemy i aplikacje przejmie Wipro. W listopadzie ubiegłego roku mówił o tym, że zwycięzca przetargu otrzyma od telekomu do obsługi całą infrastrukturę IT oraz mniej ważne części ponad 100 starszych systemów, które nie będą już rozwijane i z których sieć komórkowa zrezygnuje w ciągu kilku najbliższych lat.

Eksperci podkreślają, że to największy kontrakt outsourcingowy w historii. Na zlecenie o podobnej skali, ale dotyczące nie systemów IT, lecz sieci telekomunikacyjnej, zdecydowała się w 2006 r. Netia. Szacunkowa wartość usług świadczonych przez szwedzką spółkę (przez cztery lata) wynosiła ok. 386 mln zł.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Piotr(2015-04-08 07:27) Zgłoś naruszenie 00

  Może wreszcie poprawią ten badziewny soft z assecco na którym teraz t-mobile pracuje. Jak mam coś w iboa zrobić to od razu myślę o zmianie operatora.

  Odpowiedz
 • Janko(2015-04-07 11:17) Zgłoś naruszenie 00

  No to parę osób z T-M będzie miało szanse na rozwój, praca w wielkich korporacjach bardzo fajnie wpływa na przyszłe zatrudnienie, oraz obecne zarobki.

  Odpowiedz
 • edwardgamus22(2015-04-07 19:20) Zgłoś naruszenie 00

  czysta kpina z rozumu...czy hindusi grają w gry ? tak ? grają w gry aby stać się ABORYGENAMI - XXl - wieku , === nie grają - rozwjają program kosmiczny...czy w Polsce ma wyrosnąć POKOLENIE ---ciemnoty---

  Odpowiedz
 • Karin(2015-04-13 23:03) Zgłoś naruszenie 00

  ...O tak, teraz już wszystko pójdzie gładko. Na początek pracownicy T-Mobile dostaną odprawy pożegnalne…w rupiach.

  Odpowiedz
 • jo44(2015-04-09 13:46) Zgłoś naruszenie 00

  Chińczycy tańsi chyba, czy już nie ?
  Tak się kończy liberalizacja wg Krula ... 40% marża i zwolenienia i trzeba czekać na koniec okresu koncesji... by coś zmienić. A czy RZOND policzył czy jeszcze opłaca się działalność takiego operatora w kraju, co tam z modeli wychodzi ...? Zostawiają tu jeszcze jakieś podatki, inwestycje krajowe, pensje ...itd czy już tylko zostały same koszty ..

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane