Hawe Telekom - spółka z Grupy Hawe i Mediatel - podpisała 20-letnią umowę z T‐Mobile Polska, która obejmuje leasing finansowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Łącznie wartość umowy wyniesie blisko 7 mln zł, poinformował prezes Piotr Kubaszewski.

"Zgodnie z tym co zapowiedziałem wchodząc do zarządu Hawe, skupiamy się na naszej działalności operacyjnej i to przynosi efekty. Tempo wzrostu usług przesyłu danych jest tak wysokie, że popyt na oferowane przez nas usługi jest coraz większy. Negocjujemy kolejne istotne umowy z naszymi partnerami" - powiedział Kubaszewski, cytowany w komunikacie.

Umowa obejmuje leasing finansowy jednej pary włókien światłowodowych. Przychody z umowy po uwzględnieniu przychodów finansowych mogą wynieść blisko 7 mln zł. Po upływie 20 lat T-Mobile będzie mógł przedłużyć umowę lub nabyć przedmiot dzierżawy za równowartość 10% wartości początkowej.

Hawe Telekom kontynuuje pozyskiwanie kolejnych klientów i umów na świadczenie usług dzierżawy tzw. "ciemnych włókien światłowodowych". W tym roku podpisano umowy m.in. z ATM, Dial Telecom oraz rozszerzono umowę z Vectra. Już wcześniej klientami Hawe były m.in.: UPC, Polkomtel, Netia, Multimedia Polska, GTS Poland, T-Mobile Polska.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 175 mln zł w 2013 r.