statystyki

Połączenie Deutsche Telekom i GTS: Magnez na biznes

autor: Piotr Dziubak12.06.2014, 00:00; Aktualizacja: 12.06.2014, 09:40
Dla Netii, która także była zainteresowana kupnem GTS, przejęcie tej grupy przez Deutsche Telekom to spore zagrożenie.

Dla Netii, która także była zainteresowana kupnem GTS, przejęcie tej grupy przez Deutsche Telekom to spore zagrożenie.źródło: ShutterStock

Finał połączenia telefonii komórkowych Deutsche Telekom i GTS w październiku. Cel: zdobyć 20 tys. nowych klientów korporacyjnych w Polsce i Czechach.

Usługi dla biznesu generują coraz większą część przychodów grupy DT. W 2014 r. będą stanowiły 33 proc. całości i wzrosną w stosunku do I kw. 2013 r. o 7 proc. Stanie się to możliwe m.in. dzięki przejęciu Grupy GTS. Widać wyraźnie, że segment B2B ma coraz większe znaczenie dla europejskich telekomów, a do jego rozwoju konieczna jest zarówno sieć stacjonarna, jak i mobilna.

– Dzięki połączeniu zasobów i doświadczenia GTS i Deutsche Telekom wzmacniamy naszą pozycję na rynku usług ICT (usługi teleinformatyczne – red.) w Europie Środkowej i Wschodniej. Razem mamy blisko 12 tys. klientów korporacyjnych w Polsce i Czechach, którym możemy zaproponować wspólne produkty – powiedziała Claudia Nemat, członek zarządu DT, podczas wczorajszej wizyty w Polsce. Dodała, że dzięki integracji sieci obu operatorów (mobilnej i stacjonarnej) potencjał obu spółek w obu krajach jest jeszcze większy. – W ten sposób możemy zaoferować zintegrowane usługi mobilne i ICT ponad 20 tys. nowych klientów korporacyjnych – uważa Nemat.

Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile, zapewnił z kolei, że w związku z integracją obu spółek, która na poziomie operacyjnym ma się zakończyć w październiku tego roku, nie planuje znaczących redukcji zatrudnienia w polskim oddziale GTS. Spółka u nas i w Czechach zatrudnia ogółem około 800 osób.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane