Liczba stacji bazowych pozwalających na korzystanie z LTE w sieci Orange Polska sięgnęła 3 tys., co oznacza, że w zasięgu tej technologii znalazło się 14,2 mln mieszkańców Polski, poinformował rzecznik operatora Wojciech Jabczyński.

"Od ubiegłego roku regularnie staram się podawać rosnący zasięg LTE i dziś mam kolejną dobrą wiadomość. Do Waszej dyspozycji jest już 3000 stacji, które pozwalają na korzystanie z najszybszego dostępu do internetu Orange Polska bez limitu prędkości. Oznacza to, że w zasięgu jest już ponad 14,2 mln osób w 818 miastach i miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców" - napisał Jabczyński.

Przypomniał, że usługi LTE są dostępne w ofertach internetu mobilnego Orange Free i Free Set, a także w wybranych ofertach abonamentowych i na kartę. Orange Polska oferuje ponad 30 smartfonów współpracujących z LTE.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.