Cyfrowy Polsat i sieć Plus ogłosiły wspólny program – smartDOM, czyli połączenie usług telewizji, internetu i telefonu w jeden abonament. Rzucają wyzwanie Orange, który również oferuje swoim klientom podobne rozwiązania. Czy posiadacze minimum dwóch usług w zamian za rabat skuszą się na jeszcze jedną?

Co skłoniło cyfrowy Polsat i Plusa do skopiowania podobnej na rynku oferty Orange? Powodem była zapewne chęć zintegrowania klientów Polkomtela i jego właściciela, spółki Cyfrowy Polsat. Tym samym potwierdzają dalszą chęć jeszcze ściślejszej współpracy w ramach firmy i oferowanie wszystkim klientom szerokiego portfelowi usług, tak aby jeszcze mocniej walczyć na rynku.

Media

Kilka miesięcy temu podczas ogłoszenia przejęcia Polkomtela przez Cyfrowy Polsat, Dominik Libicki, prezes CP informował, że wkrótce klienci obu marek będą mogli korzystać z ich wspólnych usług na bardziej atrakcyjnych warunkach. Obietnicy dotrzymał. Co zatem oferuje smartDOM Cyfrowego Polsatu i Plusa?

Przedłużając umowę na jedną z dwóch posiadanych usług, dokupując drugą usługę lub wybierając jednocześnie dwie usługi Cyfrowego Polsatu lub Plusa, klient otrzymuje na każdy kolejny produkt 10 zł rabatu miesięcznie.

Usługi można dodawać do produktów Plusa (telefon, Internet LTE) lub Cyfrowego Polsatu (telewizja satelitarna, Internet LTE) z abonamentem w wysokości minimum 39,90 zł.

Można je również dowolnie łączyć – telewizję z telefonem, telefon z Internetem, Internet z telewizją albo wszystkie trzy razem – ważna jest jedynie wysokość abonamentu dodawanych usług – co najmniej 39,90 zł w przypadku Internetu LTE i telefonu oraz 59,90 zł w przypadku telewizji satelitarnej.

A to oznacza, że wybierając dwie usługi za 39,99 i jedną za 59,99, zapłacimy 120 złotych. Czy to dużo? W Orange mamy podobną ofertę, a w zasadzie dwie, gdyż "pomarańczowi" oferują również usługę telefonii stacjonarnej, której spółkom Solorza-Żaka brakuje.

Orange Open przy zestawie trzech usług daje nam maksymalnie 30 złotych rabatu na abonament, przy czym abonament każdej z usług połączonej w Orange Open musi mieć wartość min. 39 zł.

Orange posiada również usługę FunpackHD z telewizją, Neostradą i... telefonem stacjonarnym, gdzie abonament zaczyna się od 104 złotych miesięcznie. Jak łatwo policzyć, oferta Plusa i Cyfrowego Polsatu może nie być taka atrakcyjna dla wszystkich klientów na rynku, ale tu obie spółki mogą stawiać na szali internet LTE. Orange komercyjnie nie sprzedaje dostępu do superszybkiego internetu mobilnego, choć jest już dostępny dla klientów. Dodatkowo każdy, kto już korzysta z usług Cyfrowego Polsatu czy Plusa będzie mógł po prostu obniżyć nieco swój rachunek.

Ciekawostką jest to, że jednocześnie można połączyć nawet 9 usług: maksymalnie 3xtelefon, 3xInternet i 3xtelewizję.