Orange i Visa Europe ogłosiły komercyjne wdrożenie usługi Orange Cash w Caen i Strasburgu – dwóch francuskich miastach najbardziej zaawansowanych w rozwoju płatności zbliżeniowych. Orange stał się tym samym pierwszym operatorem sieci komórkowej we Francji oferującym swoim klientom możliwość dokonywania mobilnych płatności zbliżeniowych.

Aplikacja Orange Cash działa jak ”mobilna portmonetka”, przybierając formę karty przedpłaconej Visa umieszczonej w smartfonie. W celu pełnego wykorzystania możliwości, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie płatności zbliżeniowych Visa, klienci Orange wyposażeni w smartfony w standardzie NFC, kompatybilne z usługą Orange Cash, powinni najpierw odwiedzić wirtualny sklep Orange. Po ściągnięciu aplikacji aktywacja usługi to już tylko kwestia kilku kliknięć – niezależnie od banku. Cały proces jest niezwykle prosty, nie wymaga żadnych zobowiązań ze strony klienta ani też żadnych drukowanych dokumentów.

Aplikacja Orange Cash wykorzystuje konto karty przedpłaconej, uzupełniane przez klientów za pośrednictwem dowolnej bankowej karty debetowej lub kredytowej. Po zasileniu konta klienci mogą używać swojego smartfona w podobny sposób, w jaki korzystają z tradycyjnych płatności zbliżeniowych w dowolnym punkcie handlowo-usługowym na świecie przyjmującym płatności zbliżeniowe Visa. W celu dokonania płatności użytkownik jedynie zbliża swój telefon komórkowy do czytnika terminala akceptującego płatności zbliżeniowe. Dla transakcji wyższych od limitu płatności zbliżeniowych, wynoszącego we Francji 20 euro (limit ten jest różny w różnych krajach), należy dokonać transakcji potwierdzając ją kodem wprowadzanym na telefonie.

Użytkownicy usługi mogą śledzić status transakcji w czasie rzeczywistym, a także sprawdzać stan konta, który jest aktualizowany na bieżąco.

Upominki i oferty specjalne z okazji wdrożenia Orange Cash
Użytkownikom Orange Cash udostępnione zostaną specjalne, dedykowane oferty popularnych detalistów francuskich, do których można będzie trafić np. korzystając z dostępnej w aplikacji funkcji GPS. Po uruchomieniu usługi przez klienta za pośrednictwem aplikacji Orange Cash, detaliści ci będą informować go o swoich aktualnych ofertach specjalnych i promocjach.

Z okazji wdrożenia Orange Cash użytkownicy aktywujący usługę przed 30 czerwca br. otrzymają w prezencie 10 euro, a gdy łączna kwota ich mobilnych płatności zbliżeniowych przekroczy poziom 100 euro – dodatkowe 25 euro. Klienci Orange Cash będą również mogli wziąć udział w konkursie pytań i odpowiedzi – w dowolnym sklepie Orange w Caen lub w Strasburgu – w którym nagrodą jest smartfon Samsung Galaxy S4.

Delphine Ernotte Cunci, dyrektor wykonawcza Orange France i zastępczyni dyrektora naczelnego Orange, powiedziała: „Wdrożenie Orange Cash w Caen i w Strasburgu to realizacja naszych ambicji dostarczenia klientom nowych usług mobilnych – prostszych i bardziej zróżnicowanych. Usługa Orange Cash zostanie wprowadzona w całej Francji w ciągu 2014 r.”

Mary Carol Harris, szefowa działu płatności mobilnych w Visa Europe, dodała: „Sojusz strategiczny Visa Europe i Orange jest niezwykle ważny dla rozwoju płatności mobilnych. Dzięki naszemu porozumieniu, klienci będą mogli korzystać z ogromnego doświadczenia Orange oraz z technologii Visa w sposób dostosowany do miejscowych warunków, z pełnym zaufaniem i bezpiecznie – a więc zgodnie z wysokimi standardami Visa”.

Rozwiązanie Orange Cash zaprojektowała firma członkowska Visa Europe – Wirecard Card Solutions – i to ona nim zarządza.