"Do końca pierwszego kwartału telekom przejmie Invest Bank i zmieni jego nazwę. Za trzy lata Plus Bank ma mieć milion klientów" - czytamy w gazecie.

Kilka tygodni temu "PB" podał, że Polkomtel złożył w urzędzie patentowym wniosek o zastrzeżenie nazwy Plus Bank. Wówczas Zygmunt Solorz-Żak przyznał, że pracuje nad koncepcją przebudowy biznesu bankowego po kątem usług mobilnych i będzie on gotowy w przyszłym roku.

"Według naszych informacji, już w styczniu zostanie oficjalnie wyznaczona osoba do kierowania projektem" - czytamy dalej.

Pod koniec września "Rzeczpospolita", powołując się na wypowiedzi członka zarządu Polkomtela Wojciech Pytela podała, że operator prawdopodobnie przejmie Invest-Bank i w ten sposób Zygmunt Solorz-Żak wykorzysta obie kontrolowane firmy do stworzenia nowej oferty dla klientów indywidualnych.

W połowie listopada Cyfrowy Polsat podał, że zawarł umowę przejęcia większościowego pakietu (83,8%) w spółce Metelem Holding Company Limited, w całości kontrolującej Polkomtel w zamian za 243,9 mln nowo wyemitowanych akcji po cenie emisyjnej wynoszącej 21,12 zł. Cyfrowy Polsat chce sfinalizować transakcję do końca maja 2014 roku.

Kilka dni później Polkomtel ogłosił, że rozszerzył ofertę o sprzedaż energii elektrycznej klientom biznesowym, a w planach ma także klientów indywidualnych. Prąd będzie pochodzić z Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, kontrolowanego przez Solorza-Żaka.