W nawiązaniu do doniesień prasowych, powstałych na podstawie informacji od tzw. anonimowych źródeł, a dotyczących zaangażowania kapitałowego Polkomtel Sp. z o.o. w Invest Bank SA, Polkomtel Sp. z o.o. niniejszym dementuje informację podaną przez jeden z dzienników o tym, że przejmie Invest Bank SA. -informuje Polkomtel w komentarzu. Dementuje tym samym wcześniejsze doniesienia "RP" i "PB".

"Jak dotychczas Polkomtel Sp. z o.o. – o czym informowaliśmy - zarejestrował w Urzędzie Patentowym RP znaki handlowe Plus Bank, Plus Bank 24 i Plus Bank Partner. Na podstawie umów komercyjnych Invest Bank SA będzie miał możliwość korzystania z powyższych znaków, a Polkomtel już w niedługim czasie, zaoferowania nowoczesnych usług bankowych swoim klientom." - czytamy dalej w informacji.

Pod koniec września "Rzeczpospolita", powołując się na wypowiedzi członka zarządu Polkomtela Wojciech Pytela podała, że operator prawdopodobnie przejmie Invest-Bank. Kilka dni temu informacje potwierdził Puls Biznesu. Jak napisała gazeta do końca pierwszego kwartału Polkomtel miał przejąć Invest Bank i zmienić jego nazwę. W ciągu trzech lat Plus Bank ma mieć milion klientów.

Reklama

Oprac. T.J.