Orange Polska (TPSA) ma świadomość, że istnieje pilna potrzeba poprawy wyników, poczynając od dynamiki przychodów, gdzie "konieczne są śmielsze i bardziej zdecydowane działania". Grupa chce generować stabilne przepływy pieniężne, niezbędne do sfinansowania inwestycji i wynagrodzenia akcjonariuszy, poinformował prezes Bruno Duthoit.

"Od mojego powrotu do Polski upłynęło zaledwie kilka tygodni, ale już dostrzegam, że dysponujemy odpowiednimi zasobami, żeby poprawić nasze wyniki. Te zasoby to między innymi 22 mln klientów naszych różnych usług, pełen wachlarz usług, odpowiednie zasoby sieciowe oraz dobrze wyszkolona i zmotywowana kadra. Mamy świadomość, że istnieje pilna potrzeba poprawy naszych wyników - poczynając od dynamiki przychodów, gdzie konieczne są śmielsze i bardziej zdecydowane działania" - stwierdził Duthoit, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył, że konwergencja to centralny element strategii, ale jednocześnie grupa musi wprowadzać nowe produkty i funkcjonalności, aby zaspokajać potrzeby klientów z poszczególnych segmentów.

"Musimy być bardziej elastyczni, szybsi w reagowaniu na zmiany rynkowe i doskonali w dostarczaniu usług, aby budować lojalność klientów i kreować wartość. Kierowanie zespołami Orange Polska to dla mnie wielki przywilej. Będziemy wspólnie ciężko pracować nad realizacją naszej strategii, gdyż jesteśmy absolutnie zdeterminowani by generować stabilne przepływy pieniężne, niezbędne do sfinansowania naszych inwestycji i wynagrodzenia akcjonariuszy" - dodał prezes Orange Polska.

Grupa Orange Polska dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), telefonii komórkowej - w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.