Internet mobilny, wersja średniowieczna: Gwarantowana prędkość w T-Mobile i Play to 8 kb/s

autor: Piotr Dziubak24.09.2013, 06:54; Aktualizacja: 24.09.2013, 07:48
Internet telefon

Po 13 latach rozwoju mobilnej sieci firmy gwarantują nam minimalną prędkość transmisji: 8 kb/s.źródło: ShutterStock

Korzystasz z mobilnego internetu? Operator reklamował szybkie łącze do 15 Mb/s? Zajrzyj do regulaminu usługi. Gwarantowana prędkość internetu wynosi... 8 kb/s – prawie dwa tysiące razy mniej. Taki zapis znajduje się w regulaminach świadczenia usług telekomunikacyjnych na rzecz abonentów T-Mobile oraz w sieci Play.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • matitalolo(2013-09-24 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    Republika ziemniaczano-buraczana czyli czwarty świat

    Odpowiedz
  • i(2013-09-24 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    To wszystko jest w jakimś sensie nowością, ale jest chyba przereklamowane, nie „chodzi” tak szybko jak podają, czy powinno, występują też niechciane rozłączenia, zarówno mobilny ale i na stałym łączu, niektóre strony z pierwszych stron portali otwierają się „wieki” lub w ogóle, poza tym pchają się jakieś niechciane reklamy i tu nic się nie zmienia

    Odpowiedz
  • filip(2013-09-24 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ale odkąd to lejek służy do tego aby przeglądać strony? To jest opcja, aby nie pozbawiać całkowicie internetu kogoś komu się skończył pakiet danych, ale nie służy do przeglądania stron na codzień.

    Odpowiedz
  • jacek(2013-09-24 08:43) Zgłoś naruszenie 20

    Niech żyje Zimbabwe Nigeria Polska i inne kraje III świata

    Odpowiedz
  • kontra(2013-09-24 09:25) Zgłoś naruszenie 10

    Wcale nie inaczej jest z LTE w Plusie.

    Odpowiedz
  • Jerzy(2013-09-24 09:27) Zgłoś naruszenie 10

    Podobnie jest z internetem stacjonarnym w Telekomunikacji - neostrada, ADSL. Zawierasz umowę na 10mb i zapewniają prędkość od 1mb. Faktycznie masz 3-4 mb.

    Odpowiedz
  • Wasyl(2013-09-24 09:58) Zgłoś naruszenie 20

    Tak właśnie działają w Polsce przedsiębiorcy. Nieuczciwi, nieetyczni, zakłamani, wykorzystujący brak wiedzy specjalistycznej wśród klientów. Kraj funta kłaków nie wart z takimi ludźmi.

    Odpowiedz
  • IT(2013-09-24 10:15) Zgłoś naruszenie 01

    zabawne jest oburzenie na te parametry :) sieć komórkowa to coś bardziej złożonego od drutu w ścianie i ciężko zachować jednakowe parametry usługi. Malkontentów zapraszam do przejrzenia ofert łącz internetowym z SLA czyli prawdziwą gwarancją prędkości i ile one kosztują...

    Odpowiedz
  • zdesperowany(2013-09-24 10:23) Zgłoś naruszenie 10

    Przeklinam dzień w którym podpisałem umowę z T-Mobile.Jako taka prędkośc była przez ok.rok.pomomo modernizacji sieci w pow.żywieckim jest u mnie gorzej niż było.Ale wmiawia mi sie że wszystko jest ok.Płace za gadżet.

    Odpowiedz
  • misiek(2013-09-24 10:23) Zgłoś naruszenie 10

    mialem kiedys internet w play online - zeczywiscie bylo tylko 8 kb/s. Przyspieszalo dopiero po polnocy. Teraz znowu mam playa w redbullmobile i jest to samo mimo ze minelo juz 5 lat od tej pory... rzeczywiscie sredniowiecze

    Odpowiedz
  • MP(2013-09-24 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    W T-mobile to nawet te 8kb/s czasami jest marzeniem.

    Odpowiedz
  • rebecca2001(2013-09-24 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Witajcie w Lemingradzie ...:)

    Odpowiedz
  • Luk(2013-09-24 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    Heheh śmieszni są ci nasi operatorzy ja mieszkam w samym centrum warszawy nie daleko pałac kultury mam orange nie dość ze zanika zasięg to do tego dowiedziałem się na infolinii że w tym miejscu na 2g tylko chodzi to się kur... pytam gdzie w takim razie mozna odbierac te prędkości które reklamują???!!!

    Odpowiedz
  • Zdegustowany(2013-09-24 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    <Niech żyje Zimbabwe Nigeria ..i inne kraje III świata>
    W tym ironicznym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Tamtejsza ludność, w przerwie w wypasaniu bydła, czasem łączy się z netem, z laptopów na korbkę, za 100USD... Niewiele urządzeń, w przeliczeniu na 1 słup GSM/3G, lub na 1 km kwadr., a to przekłada się na szybkość przesyłania danych i możliwość załapania się do sieci. W górach, w Sylwestra kilka min ut przed i po północy, naraz wszyscy chcą sobie słać MMS/SMS-y lub dzwonić z życzeniami - i sieć pada, bo nie jest policzona na taką lawinę połączeń. To tak jakby naraz wszyscy przechodnie na ulicy usiłowali wejść do nadjeżdżających na przystanki tramwajów i autobusów. Pewnie zabrakłoby miejsca dla połowy lub większej liczby tych raptownie dobijających się pasażerów. Inna sprawa, że metody zapisu wydajności netu, w umowach w Polsce- w stylu "Prędkość do...Mbps", a nie podająca przedziału oferowanej prędkości od- do, to sprawka UKE i UOKiK. Te Urzędy tolerują, na skargi klientów nie reagują, wiele innych niegodziwości, jak np. zawyżone ceny połączeń z UPC ze stacjonarnych telefonów do Play; nie wliczanie połączeń do Play - do puli ryczałtowych połączeń abonamentowych, blokowanie przez UPC nagrań, na dysku dekodera Mediabox CISCO, użyczonego klientom itp. Sieć Play, od kilku już lat nie wymienia felernego przekaźnika GSM/3G, na ul. Łukasińskiego w Częstochowie, pomimo wielu skarg, na ten słup; czasem nie ma wcale możliwości załapania, się, wiesza się, czasem pracuje tylko na EDGE.

    Odpowiedz
  • niecz(2013-09-24 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    ~11 Nie da się mieć niżej niż 8 :) jest to minimum tego co bity przechodzą :) Ale z tego co widziałem to prędkość minimalna w T-M to 16 kb/s, Play owszem, ma 8 kb/s ale T-M i Orange chyba mają po 16 kb/s

    Odpowiedz
  • Misiek(2013-09-24 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Orange i Play to naciągacze - 8 kb/s. Mieszkam we Wrocku ok 1km od rynku (Centrum miasta), te 8 kb to i tak sukces.

    Z mobilnego netu masz tylko mobilny, bo netu prawie nie ma.

    Odpowiedz
  • andrzej kowalski(2013-09-24 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    to co proponuja firmy T-mobile i Play tosciema.wygoniono ich z krajow zachodnich to przeszli na wschod,juz niedlugo polacy to nie glupcy,a firmy te pojda oszukiwac rumunow,blugarow az do japoni.bo tam nie wejda.

    Odpowiedz
  • andrzej kowalski(2013-09-24 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    przeciez UKE i UOKiK MUSZA PLACIC PENSJE SWOIM URZEDNIKOM.odpowiedz dla zdegustowanego.

    Odpowiedz
  • micra(2013-09-24 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Nie, to nie jest żaden kant - to jest gwarantowana minimalna prędkość - była od zawsze i będzie od zawsze. Nikt nie zagwarantuje wszystkim pełnej prędkości, bo to tak jakby zagwarantować 120km/h na autostradzie niezależnie od ilości samochodów. To nie jest możliwe. CIR się to nazywa i w niektórych ofertach jest równy 0kbit/s - tak dokładnie, 8kbit/s to nie jest dużo, ale nikt też nie da powyżej 128kbit/s i to przy sporych opłatach.

    Poszukajcie informacji o CIR.

    Odpowiedz
  • internauta-kosmonauta(2013-09-24 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję redakcji Gazety Prawnej za zainteresowanie tym tematem, od dawna mnie to irytuje. Podobnie zresztą postępują nie tylko telekomy komórkowe, ale również pozostali dostawcy internetu (telefonia stacjonarna, TV kablowe, lokalne sieci osiedlowe i akademickie).

    Odpowiedz