Aero2 ograniczy dostęp do bezpłatnego internetu. Klienci pobierali zbyt dużo danych

autor: Piotr Dziubak23.09.2013, 06:54; Aktualizacja: 23.09.2013, 08:11
internet-szybkość-transfer

Na czym ma polegać wprowadzane przez Aero2 ograniczenie?źródło: ShutterStock

W I kw. 2014 r. operator Aero2, zapewniający bezpłatny internet, wprowadzi ograniczenia w dostępie do tej usługi – dowiedział się DGP. Spółka uzasadnia to koniecznością zdyscyplinowania użytkowników, którzy pobierają bardzo duże ilości danych. W ten sposób uniemożliwiają łączenie się z siecią tym, dla których darmowa usługa jest jedyną możliwością korzystania z internetu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • zibi(2015-02-14 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ja Areo używam już 2 lata, jest to mój jedyny dostęp do netu, bo jakoś inni dostawcy nie są zainteresowani dostarczaniem. Jak wprowadzili captche to była załamka, bo nie szło tego poprawnie wstukać, chyba pod naporem lawiny reklamacji nieco złagodzili a raczej poprawili czytelność kodów. Transfer jaki mam to stale 60 kB/s. Od czasu jak wprowadzili kupno pakietów to testowo zakupiłem pakiet za 5zł. Zakup pakietu daje tylko tyle że nie ma Captchy. Dokąd nie kupowałem pakietów to olewałem, ale wkurzyłem się jak kupując pakiet firma się reklamuje że transfer jest do 512kB/s, nie spodziewałem się tego transferu osiągnąć ale że przynajmniej wzrośnie w stosunku do darmowego. Nic z tego, transfer się nic a nic nie zmienił i dalej wynosił 60kB/s. Firma Areo to olewa, na składane reklamacje odsyła do regulaminu i olewa sprawę, a nadzorca i regulator rynku nic sobie z tego nie robi, w związku z tym jest jak jest. Tak że reklamowanie się Areo co do transferu za płatne pakiety to zwykłe oszustwo, forma w dodatku na reklamacje ma aroganckie podejście. Najlepiej kup o spadaj.

    Odpowiedz
  • mietek-stary(2014-01-09 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    jak można pobrać "bardzo duże ilości danych gdy AERO2 działa15 minut???
    o kant walca rozbić taki interes !

    Odpowiedz
  • Darek(2014-01-08 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    nie jest tak dobrze,jak byc powinno,ale my som Poloki-moglo byc gorzej...

    Odpowiedz
  • Krzysiek.(2014-01-07 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Mam modem Huawei E3131 A.Po przerwaniu połączenia mało że sam nie chce się ponownie połączyć,to jeszcze trzeba kombinować łącznie z resetowaniem rutera i takie tam żeby sie połączył ponownie.
    Poradżcie co zrobić ,zanim wyląduje on w śmietniku bo wnerwia mnie okrutnie.

    Odpowiedz
  • W77(2014-01-01 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Takie miałem obycie z siecią,iż nawet nie wiedziałem,że pobierając dane w jakiś sposób "zatykam" łącze,choć staram się pobierać tylko to czego naprawdę potrzebuję. Przez 3,5 tygodnia pobrałem 2GB danych,ale jeśli to za dużo to powiedzcie,lub wyznaczcie jakiś limit,którego miałbym się trzymać. W tej chwili jako bezrobotny nie jestem w stanie pozwolić sobie na inną opcję niż Aero2,a nawiasem mówiąc jest ok.

    Odpowiedz
  • gusto(2013-12-11 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz wam Solorz-Żak przeszkadza? A kto bojkotował chociażby lustracje, hę?
    Teraz macie nieuczciwość i to wszędzie-gdzie nie spojrzysz musisz nawet babie w sklepie patrzeć na ręce. Macie teraz Polskę.

    Odpowiedz
  • misio(2013-11-19 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    płaczki <głaszcze>

    Odpowiedz
  • Kris(2013-11-14 19:40) Zgłoś naruszenie 10

    Tak tak to są jaja bo to jest Polska i tu jaja są zawsze :-)

    Odpowiedz
  • vvrrrr(2013-09-24 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Spółki Solorza nie dają rady z 512kb/sek i chcą oferować LTE ??? Jakies jaja :-D

    Odpowiedz
  • Astro(2013-09-24 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno się zweryfikować te niby 512 kb/s. dla użytkownika końcowego W miejscowości Tarnów w godzinach od 7-23 są problemy z uzyskaniem jakiejkolwiek przyzwoitej prędkości powyżej 128 kb/s. lub mniej. Nie wiem czy torrenty tak strasznie zapychają 2 BTS`y które znajdują się w Tarnowie. Przy obecnych parametrach ta usługa przestaje mieć sens. Wszyscy ci którzy chcą skorzystać z internetu sporadycznie doświadczają praktycznie bezużytecznej usługi. Wydanie 20 zł nie jest dużą kwotą ale doliczając koszt modemu który miał do tego służyć to wydatek ok 150 zł które jest wyrzucone w błoto.

    Odpowiedz
  • kolumb(2013-09-24 06:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tego rodzaju limity podchodzą pod jednostronną zmianę warunków umowy, a na to są paragrafy.

    Odpowiedz
  • Remidiusz(2013-09-23 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    A jednak!
    Zygmunt Solorz-Żak tak bardzo łaknie pieniędzy że posunął się do tego. W sumie sam nie wierzyłem że to się stanie a jednak się stało. Co to za bzdury płodzi firma aero2? Że niby w obronie użytkowników? Że niby ludzie torrenty ściągają na aero2? Bzdura! Chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze i to duże pieniądze. A przecież Solorz Żaczek nie zarobi na tym jak ludzie będą zaopatrywać się w darmowe aero2 a tak właśnie jest. Od ponad 2 lat ludzie wolą zagryźć wargi i korzystać z darmowego acz strasznie wolnego, rwącego się i często bez zasięgu aero2 niż kupować stęchły polsat cyfrowy. Więc co trzeba zrobić? Uprzykrzyć życie ludziom korzystającym z aero2 bo wtedy część z nich przesiądzie się na cyfrowy polsatek i kaska zacznie płynąć bardziej wartkim strumieniem. Wszelkiego rodzaju troskę o użytkowników i odbiorców aero2 można sobie wsadzić sami wiecie gdzie. Widać tragiczna prędkość, zrywane połączenia, brak zasięgu nie zdemotywowały polaków i nadal korzystają z aero2 więc trzeba im dowalić kod catchpa, wtedy na pewno przejdą na płatną platformę. Kojarzy mi się jak to Stalin w czasach swoich rządów mówił że przecież on wszystko robi co może aby rosjanom żyło się jak najlepiej a także innym nacjom pod okupacją komunizmu. Widocznie Pan Zygmunt Solorz-Żak bardzo wziął sobie do serca nauki Stalina i to samo czyni odnośnie użytkowników aero2 a że przy okazji spłynie trochę kasy to tym lepiej, co nie Zygmusiu? Nie wierzcie tej bzdurnej propagandzie od Aero2-tu nie chodzi wcale o polepszenie użytkowania internetu!
    Swoją drogą takie coś co się obecnie wyprawia to się nadaje do Trybunału Konstytucyjnego i UKE!
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • mietek(2013-09-23 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jakaś kpina. Za dużo? Danych zabraknie?? Grabią sobie i obrażają.

    Odpowiedz
  • really(2013-09-23 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba chcą, żeby ludzie zaczęli bojkotować Plusa i Polsat. Bo takie będą konsekwencje.

    Odpowiedz
  • ja.(2013-09-23 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie dodadzą rozmów, smsów, zarabialiby na tym, to wolą kombinować jak koń pod górę

    Odpowiedz
  • kuba(2013-09-23 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Torrenty dzialaja znakomicie

    Odpowiedz
  • ioio(2013-09-23 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem. Czy w umowie jest zapis ze nie wolno korzystac z internetu non stop na pełnej k.? jesli nie ma, to o co chodzi z tym ograniczeniem?

    Odpowiedz
  • MP(2013-09-23 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    "Od przyszłego roku tablet czy smartfon połączy się znowu z siecią, ale nie automatycznie."

    Czy w warunkach wydania koncesji na te pasma UKE zobowiazala Areo2 do udostepnienia darmowego inteernetu tylko tabletom i smartfonom?
    Raczej nie.
    Wprowadzenie tego "Captcha" bedzie zlamaniem warunkow wydania koncesji poniewaz uniemozliwi znakomitej wiekszosci dotychczasowych urzytkownikow Areo2 dostep do Internetu.

    Tak apropos, czy ktos probowal wlozyc tego SIM-a Areo2 do smartfona np iPhone 3G? Ja probowalem i zadnego dostepu do Internetu nie uzyskalem bo ten SIM nie obsluguje procedur telefonii komorkowej a wiec jest nierozpoznawany przez iPhona 3G.

    Mam wrazenie ze ten artykul ma na celu zniechecenie kolejnych potencjalnych urzytkownikow Areo2 do probowania tej opcji dostepu do Internetu.

    Odpowiedz
  • Janis(2013-09-23 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    "pobierają bardzo duże ilości danych" - naprawdę dużo danych można pobrać przy łączu o prędkości 512 kb/s download i 256 kb/s upload z niewygodnym cogodzinnym rozłączaniem. Jeśli sobie zakupię w cyfrowym polsacie internet o określonej prędkości i będę próbował wykorzystać maksimum możliwości łącza za które płacę to również wprowadzą mi dodatkowe utrudnienie (np. captcha)? Chyba nie. Więc skoro " Aero2 wygrała przetarg rozpisany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej", "za 20 mln zł uzyskała częstotliwości w paśmie 2,5–2,6 GHz, które może użytkować do 2024 r." i "w zamian zobowiązała się do tego, że do 21 grudnia 2016 r. przeznaczy 20 proc. pasma na nieodpłatny, ale niezbyt szybki internet" to niech to robi w należyty sposób i nie kombinuje. A jeśli zaczyna kombinować z utrudnieniami to UKE powinien się tym odrazu zająć. Darmowy Internet w Polsce być musi, a Aero2 od początku do realizowania tej usługi w sposób należyty się nie garnęła co widać było po czasie oczekiwania na karty sim, czy zawężaniem grupy urządzeń które mogły by współpracować z ichniejszą kartą SIM. Internet to nie tylko strony www na których wyświetla się captcha. Są jeszcze inne usługi z których korzystają internauci jak chociażby poczta e-mail. Dlaczego niby z każdym razem mam wpisywać captcha na stronie jeśli chcę sprawdzić pocztę e-mail, posłuchać radia internetowego.

    Odpowiedz
  • andrzej kowalski(2013-09-23 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    moze nie do wlasciwego adresata pisalem,ale mam duze zastrzezenia do areo2.pobrano pieniadze-pomimo zadania ich nie zwrocono,internetu nie dano a wyjasnienia sa pokretne,nastepna aferalna firma.radze sie zaintereowac,by potem nie bylo'nic nie wiedzielismy"

    Odpowiedz