W niespełna trzy tygodnie od uruchomienia komercyjnie technologii UMTS900 T-Mobile Polska wprowadza ją na pięciu nowych obszarach. Dzięki temu szybki Internet oferowany przez T-Mobile jest już dostępny dla blisko 90% populacji Polski.

T-Mobile Polska rozszerza zasięg szybkiego mobilnego Internetu dzięki uruchomieniu technologii UMTS900 w kolejnych pięciu regionach: Jeleniogórskim, Legnickim, Leszczyńskim, Radomskim oraz Wałbrzyskim. Dzięki temu blisko 90% populacji Polski jest już w zasięgu nowej sieci T-Mobile, która oferuje transmisję danych w zależności od dostępnej technologii z prędkością do 21 Mbps (UMTS900) lub do 42 Mbps (UMTS2100).

Udostępniona wszystkim klientom T-Mobile Polska technologia UMTS na częstotliwościach 900 MHz jest uzupełnieniem dla już wcześniej stosowanego przez T-Mobile Polska dostępu do Internetu na częstotliwościach 2100 MHz. Dzięki dużo większemu zasięgowi UMTS oferowanemu przy wykorzystaniu częstotliwości 900 MHz jest możliwe świadczenie usług szybkiej transmisji danych HSPA+ z prędkościami do 21 Mbps na terenach, gdzie do tej pory nie było dostępu do szybkiego mobilnego Internetu lub był on dostępny tylko w ograniczonym zakresie.

Reklama

Obecnie technologia UMTS900 została uruchomiona w 18 regionach Polski: Białostockiego, Elbląskiego, Ełckiego, Gorzowskiego, Jeleniogórskiego, Krośnieńskiego, Legnickiego, Leszczyńskiego. Nowosądeckiego, Olsztyńskiego, Przemyskiego, Radomskiego, Rzeszowskiego, Szczecińskiego, Tarnobrzeskiego, Tarnowskiego, Wałbrzyskiego i Zielonogórskiego. Wraz z prowadzeniem prac modernizacji sieci T-Mobile, technologia UMTS900 będzie wkrótce udostępniania w kolejnych regionach kraju.