Po zablokowaniu aplikacji waży się sprawa sieci 5G

autor: Elżbieta Rutkowska06.07.2020, 10:02; Aktualizacja: 06.07.2020, 10:13
Pierwszym środkiem odwetowym w sferze nowych technologii, jaki Indie zastosowały wobec sąsiada, był wprowadzony w czerwcu zakaz używania 59 chińskich aplikacji mobilnych.

Pierwszym środkiem odwetowym w sferze nowych technologii, jaki Indie zastosowały wobec sąsiada, był wprowadzony w czerwcu zakaz używania 59 chińskich aplikacji mobilnych.źródło: ShutterStock

Napięcia na granicy z Chinami i presja ze strony USA sprawiają, że Indie rozważają, czy nie wykluczyć chińskich dostawców z udziału w budowie sieci komórkowej piątej generacji.

O tym, czy chińscy giganci telekomunikacyjni – oprócz Huawei w grę wchodzi też ZTE – będą mogli dostarczać sprzęt i technologie operatorom wprowadzającym w Indiach sieć 5G, rozmawiali w ubiegłym tygodniu ministrowie indyjskiego rządu – podaje „Times of India”. O zmianie nastawienia wobec producentów z Państwa Środka pisze też „Financial Express”. Dotychczas chińskich firm z tej branży nie obejmowały w Indiach zakazy.

Postulat zaostrzenia kursu w tej dziedzinie powrócił do debaty jako pokłosie starcia na granicy między Chinami a Indiami, do którego doszło 15 czerwca. Zginęło wtedy 20 indyjskich żołnierzy, a kilkudziesięciu zostało rannych. Stosunki między tymi krajami pozostają napięte: Delhi oskarża Pekin o wtargnięcie na terytorium Indii. Chińczycy zaprzeczają.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane