statystyki

Play kusi kapitał z zagranicy

autor: Barbara Sowa04.07.2017, 07:52; Aktualizacja: 04.07.2017, 09:22
Usługą, która będzie ciągnęła cały sektor, jest internet mobilny.

Usługą, która będzie ciągnęła cały sektor, jest internet mobilny.źródło: ShutterStock

Giełdowy debiut operatora przejdzie do historii, bo tak wielkiej prywatnej oferty jeszcze na naszym parkiecie nie było. Do sprzedania jest 121,6 mln akcji, na których spółka może zarobić 5,3 mld zł.

Debiut na parkiecie drugiego co do wielkości operatora komórkowego w Polsce planowany jest na 27 lipca. Wczoraj spółka opublikowała prospekt emisyjny. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych jeszcze nie widziała tak dużego IPO prywatnej spółki w całej swojej historii. Większe były tylko oferty spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Biznesmeni, którzy kontrolują Play – Grek Panos Germanos (50,3 proc.) i islandzki miliarder Thor Bjorgolfsson (49,7 proc.) – chcą sprzedać do 48 proc. I to do ich kieszeni trafi część wpływów, reszta zostanie przeznaczona na wykup obligacji oraz sfinansowanie programów motywacyjnych dla menedżerów firmy.

W ofercie publicznej na sprzedaż jest do 121,6 mln akcji. Jeśli osiągną cenę maksymalną, która wynosi 44 zł (dla uprawnionych pracowników operatora – 37,4 zł), to spółka może pozyskać z giełdy aż 5,3 mld zł, wyprzedzając dotychczasowego rekordzistę – Alior z 2 mld zł. A to oznacza, że telekom wyceniany będzie na ponad 11 mld zł (nie uwzględniając zadłużenia).


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • money.eu(2017-07-04 08:43) Zgłoś naruszenie 10

    Na Play da się zarobić ,ale ja osobiście sprzedam na pierwszej sesji od razu.

    Odpowiedz
  • orim(2017-07-15 07:09) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie da się zarobić ale przy takim podziale dochodów ze sprzedaży akcji spółka zyska tylko z tytułu ograniczenia kosztów a planów inwestycji i poprawy jakości usług nie widać. Stałem się klientem Playa w 2009 roku i najbliższa rodzina także a aktualnie przechodzę do innego operatora i cała rodzina także - powód zero poprawy zasięgu mimo zgłoszeń dotyczących jakości. Trzymałem się firmy tak długo gdyż nie zalewała mnie swoimi ofertami i nie sprzedawała danych naciągaczom telefonicznym. Play nie wkurzała mnie też bezczelnymi kłamstwami przy załatwianiu reklamacji (tłumaczenie braku działania internetu przekroczeniem limitu transferu na samym początku okresu rozliczeniowego ) jak poprzedni operator .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane