statystyki

Członkowie nadzoru w spółkach Skarbu Państwa muszą zgodzić się na dwuczłonowe pensje

autor: Artur Radwan24.08.2016, 07:35; Aktualizacja: 24.08.2016, 08:42

Kandydaci na członków organów nadzoru w spółkach z udziałem Skarbu Państwa oraz należących do jednostek samorządu terytorialnego będą zobowiązani do podpisania oświadczenia płacowego.

Tak przewiduje projekt rozporządzenia ministra skarbu w sprawie określenia wzoru oświadczenia o przyjęciu obowiązku kształtowania w spółce wynagrodzeń członków organu zarządzającego. Dokument trafił do konsultacji społecznych.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sa(2016-08-24 09:28) Zgłoś naruszenie 10

    Rozpasanie w tych naszych podatników Spółkach SP jest olbrzymie ,brak odpowiedzialności za efekty ich działania ,nie ma fachowego skutecznego nadzoru nad nimi,okresowego rozliczania z pracy . Powpychani partyjniaki losowani z kapelusza prezia , bez upr. fachowych w danej branży ,doświadczenia,wykazu osiągnięć lub strat podanych publicznie, konkursów ,wystarczy że się interesował lub był fanem PKP ,to może być już prezesem PKP ?itp. Taki mechanizm (jak za PZPR ) niszowego doboru nadzoru ,to prowadzi do ruiny zarządzania naszymi aktywami SSP,zamiast zysków często olbrzymie straty np. górnictwo,PKP,ochrona zdrowia itp. Nieudacznik partyjny zmienia nieudacznika(bez konkursu i wyboru gości o wysokich kwalifikacjach, wykazanych publicznie osiągnięciach -bo to z naszych pieniędzy oni są opłacani , mamy pełne prawo wiedzieć jak mamy kontrolować skutecznie władzę ,oceniać przy wyborach i dostaje niebotyczną pensję np. ok.75tys/m-c -PKN , a za chwilę po cichaczu podwyżkę do 125 tys. za co !!!!????. Ludzie co za rząd -niby lepszy , tak się rządzi naszymi pieniędzmi- za to sobie znalazł kwoty na podwyżki po 5-7 tys/m-c,istny horror .Tak rządzić, to jest pewne, że na wszystko dalej będzie brakować np.renty, em. ochronę zdrowia,admin.RP itp. Nowa niby lepsza władza miała słuchać ludu ,mocno nadstawiać "słuchy", nie widzimy tego co raz bardziej !!!!.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane