Ściągawka: dotacje dla samorządów i administracji z krajowych programów na lata 2014-2020

29.06.2016, 08:32; Aktualizacja: 29.06.2016, 08:52

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sięgnąć po unijne pieniądze? Jeśli ktoś jest w stanie zorganizować wkład własny – z pewnością warto. Dziś przedstawiamy 9 krajowych programów, do których nabory już trwają lub mają się rozpocząć w najbliższym czasie. Samorządy oraz organy administracji mogą się ubiegać o środki przede wszystkim z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Większość z dostępnych konkursów jest więc ukierunkowana na poprawę i ochronę środowiska. Wciąż gros naborów organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale trwa też jeden projekt z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, a w końcu czerwca zacznie się kolejny, organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Beneficjentów jest tym razem więcej niż w projektach, o których pisaliśmy w styczniu. Po pieniądze mogą sięgać, jak wcześniej, jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych JST. Ale mogą też startować regionalne dyrekcje ochrony środowiska, samorządowe i państwowe instytucje kultury czy archiwa państwowe. Rozpiętość środków przeznaczonych na cele środowiskowe jest mniejsza niż na początku roku. Sięga 2 mld zł na projekty w aglomeracjach dotyczące budowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków oraz systemów kanalizacji sanitarnej. Zazwyczaj maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych to 85 proc.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane