statystyki

Nowocześni radni preferują wirtualne kontakty

autor: Piotr Pieńkosz02.03.2016, 09:35; Aktualizacja: 02.03.2016, 11:33
internet, komputer, sieć, IT

internet, komputer, sieć, ITźródło: ShutterStock

Samorządowcy mają ustawowy obowiązek utrzymywania więzi z mieszkańcami. Coraz chętniej wykorzystują do tego internet. W ten sposób konsekwentnie budują relacje z wyborcami

Zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1515 ze zm.) radny jest zobowiązany kierować się dobrem wspólnoty samorządowej. Co prawda, nie jest związany instrukcjami wyborców, ale ma za zadanie utrzymywać stałą więź z mieszkańcami i ich organizacjami. Dzięki temu może choćby zbierać kierowane przez lokalne środowiska postulaty.

Z komentarzy doktryny wynika, że minimum, które musi zapewnić radny, realizując wspomniany obowiązek, jest wyznaczanie regularnych terminów otwartych spotkań z mieszkańcami. W polskich samorządach obserwujemy jednak tendencję, że coraz więcej radnych wychodzi poza wspomniane podstawy. Pomocny okazuje się internet.

Długofalowe relacje

Chodzi o regularne utrzymywanie kontaktów z wykorzystaniem sieci. Jedną z metod jest wysyłanie do mieszkańców za pośrednictwem poczty elektronicznej newsletterów, w których radni informują o działaniach podjętych na rzecz lokalnej społeczności (patrz opinia eksperta). Tą samą drogą radni przyjmują postulaty mieszkańców. Taki kierunek komunikacji w ocenie ekspertów jest niejako znakiem naszych czasów i odpowiedzią na rosnące wykorzystanie technologii informatycznych.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane