statystyki

Dopłata do prądu nie pozbawi dodatku mieszkaniowego

autor: Michalina Topolewska01.09.2015, 07:11; Aktualizacja: 01.09.2015, 09:23

Pomoc finansowa na opłacenie rachunków za energię elektryczną nie będzie jednak wliczana do kryterium dochodowego przy ubieganiu się o świadczenie na pokrycie kosztów czynszu.

Niekorzystnej dla osób pobierających świadczenia zmiany udało się uniknąć dzięki nowelizacji art. 19 ustawy z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693 ze zm.). To właśnie ten przepis zmieniał brzmienie art. 3 pkt 3 ustawy z 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 966 ze zm.). Zawiera on listę świadczeń, które nie są brane pod uwagę przy obliczaniu kryterium dochodowego do uzyskania dopłaty do czynszu. Została ona poszerzona o wsparcie przysługujące działaczom opozycji, ale jednocześnie na skutek pomyłki posłów wykreślony został z niej dodatek energetyczny.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • kobieta(2015-09-01 13:03) Zgłoś naruszenie 00

  Dodatki mieszkaniowe do czynszu dostają osoby mieszkające w lokalach spółdzielczych,które osiągają dochód ok. 500zł na osobę w rodzinie /ten dochód zmienia się co roku/. w skali kraju są to olbrzymie kwoty.
  Każdy kto mieszka we własnym mieszkaniu /domu/ nie otrzyma takiego dodatku. Moim zdaniem jest to relikt komunistyczny, ponieważ zaswiadczenia o dochodach przedkładane do MOPS-u nie zawsze odzwierciedlają faktyczne dochody. Wiem cos o tym ,bo byłam Główną księgową w spółdzielni mieszkaniowej. Rodziny posiadały
  dobre samochody, dzieci komórki itp. a jakims cudem przysługiwał im dodatek do czynszu.
  To jest Polska ! A za to płacę ja z mojej emerytury.I to własnie tacy ludzie mają stale żądania do Państwa i stanowią elektorat PIS-u !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane