statystyki

Unia wspomoże budowę przedszkoli

autor: Beata Lisowska29.07.2015, 07:31; Aktualizacja: 29.07.2015, 10:11
Dotacje będą przyznawane na przebudowę lub budowę przedszkola lub oddziału przedszkolnego wraz z wyposażeniem

Dotacje będą przyznawane na przebudowę lub budowę przedszkola lub oddziału przedszkolnego wraz z wyposażeniemźródło: ShutterStock

Pierwsze gminy mogą się już ubiegać o unijne środki na przebudowę lub budowę przedszkola, oddziału przedszkolnego albo innej placówki wychowania przedszkolnego. Takie wsparcie w nowej perspektywie finansowej jest możliwe w ramach regionalnych programów operacyjnych.

Dwa konkursy o dotacje na ten cel jako pierwszy ogłosił właśnie Urząd Marszałkowski w Katowicach. Pierwszy z nich ma budżet ok. 45 mln zł i został ogłoszony w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Drugi – z pulą ok. 13,1 mln zł – jest realizowany w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego. W tym przypadku o dofinansowanie mogą się jednak ubiegać tylko gminy z zachodniego subregionu województwa.

Dotacje będą przyznawane na przebudowę lub budowę przedszkola lub oddziału przedszkolnego wraz z wyposażeniem. Przy czym realizacja nowych obiektów będzie możliwa wyłącznie w sytuacji, gdy przebudowa, rozbudowa lub adaptacja istniejących budynków jest niemożliwa lub nieuzasadniona ekonomicznie. Dofinansowanie będzie można uzyskać także na utworzenie innej formy wychowania przedszkolnego, które przewiduje rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 28 czerwca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz.U. nr 143, poz. 839), czyli punktu przedszkolnego i zespołu wychowania przedszkolnego. Uzyskane środki będzie można też przeznaczyć na dostosowanie placówki do potrzeb niepełnosprawnych maluchów.


Pozostało jeszcze 29% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane