statystyki

Unia wspomoże budowę przedszkoli

autor: Beata Lisowska29.07.2015, 07:31; Aktualizacja: 29.07.2015, 10:11
Dotacje będą przyznawane na przebudowę lub budowę przedszkola lub oddziału przedszkolnego wraz z wyposażeniem

Dotacje będą przyznawane na przebudowę lub budowę przedszkola lub oddziału przedszkolnego wraz z wyposażeniemźródło: ShutterStock

Pierwsze gminy mogą się już ubiegać o unijne środki na przebudowę lub budowę przedszkola, oddziału przedszkolnego albo innej placówki wychowania przedszkolnego. Takie wsparcie w nowej perspektywie finansowej jest możliwe w ramach regionalnych programów operacyjnych.

Dwa konkursy o dotacje na ten cel jako pierwszy ogłosił właśnie Urząd Marszałkowski w Katowicach. Pierwszy z nich ma budżet ok. 45 mln zł i został ogłoszony w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Drugi – z pulą ok. 13,1 mln zł – jest realizowany w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego. W tym przypadku o dofinansowanie mogą się jednak ubiegać tylko gminy z zachodniego subregionu województwa.

Dotacje będą przyznawane na przebudowę lub budowę przedszkola lub oddziału przedszkolnego wraz z wyposażeniem. Przy czym realizacja nowych obiektów będzie możliwa wyłącznie w sytuacji, gdy przebudowa, rozbudowa lub adaptacja istniejących budynków jest niemożliwa lub nieuzasadniona ekonomicznie. Dofinansowanie będzie można uzyskać także na utworzenie innej formy wychowania przedszkolnego, które przewiduje rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 28 czerwca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz.U. nr 143, poz. 839), czyli punktu przedszkolnego i zespołu wychowania przedszkolnego. Uzyskane środki będzie można też przeznaczyć na dostosowanie placówki do potrzeb niepełnosprawnych maluchów.


Pozostało 29% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane