statystyki

Rodzinna piecza zastępcza nad dziećmi pod nadzorem wojewody

autor: Michalina Topolewska21.04.2015, 07:43; Aktualizacja: 21.04.2015, 10:03
Takie postępowanie przewiduje projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie organizacji i trybu przeprowadzania kontroli przez wojewodę oraz wzoru legitymacji uprawniającej do przeprowadzenia kontroli.

Takie postępowanie przewiduje projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie organizacji i trybu przeprowadzania kontroli przez wojewodę oraz wzoru legitymacji uprawniającej do przeprowadzenia kontroli.źródło: ShutterStock

Inspektorzy wojewódzcy będą przeprowadzać kontrole w trybie zwykłym i uproszczonym. Ten drugi będzie stosowany w przypadku konieczności pilnego sprawdzenia informacji o nieprawidłowościach.

Takie postępowanie przewiduje projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie organizacji i trybu przeprowadzania kontroli przez wojewodę oraz wzoru legitymacji uprawniającej do przeprowadzenia kontroli. Jego wydanie to efekt znowelizowanej w ubiegłym roku ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 135 ze zm.). Jedną z wprowadzonych wówczas zmian było rozszerzenie nadzoru wojewody, który wcześniej obejmował głównie prowadzenie przez samorządy placówek opiekuńczo-wychowawczych. Obecnie obejmuje on wszystkie zadania realizowane na podstawie ustawy, w tym te związane z organizacją opieki nad dziećmi w rodzinach zastępczych i usamodzielnianiem pełnoletnich wychowanków. Nadzorowi podlegają też świetlice środowiskowe i ośrodki adopcyjne.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane