statystyki

Samorząd może powierzyć odzysk śmieci swojej spółce. Bez przetargu

autor: Urszula Mirowska-Łoskot25.09.2014, 17:00
Sprawa dotyczyła Białegostoku. Przedsiębiorstwo Czyścioch zarzuciło gminie, że zleciła swojej spółce zadanie zagospodarowania śmieci i nie przeprowadziła wcześniej przetargu.

Sprawa dotyczyła Białegostoku. Przedsiębiorstwo Czyścioch zarzuciło gminie, że zleciła swojej spółce zadanie zagospodarowania śmieci i nie przeprowadziła wcześniej przetargu.źródło: ShutterStock

Gmina ma prawo zlecić własnej spółce zadanie zagospodarowania odpadów. Nie musi w tym celu przeprowadzać przetargu. Tak orzekł wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawa dotyczyła Białegostoku. Przedsiębiorstwo Czyścioch zarzuciło gminie, że zleciła swojej spółce zadanie zagospodarowania śmieci i nie przeprowadziła wcześniej przetargu. Podjęła jedynie uchwałę, zgodnie z którą odzyskiem i unieszkodliwianiem odpadów zajmie się spółka dla Czyściocha konkurencyjna. Zadanie to będzie wykonywać aż do 31 grudnia 2045 r. Czyścioch uznał, że gmina tym postanowieniem wykluczyła go z rynku zagospodarowania odpadów. Zaskarżył tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane