statystyki

Będzie kontynuacja programu „Senior+”

autor: Michalina Topolewska30.09.2020, 18:00
Zmodyfikowane będą regulacje odnoszące się do kryteriów oceny składanych przez samorządy ofert, a urzędy wojewódzkie otrzymają dodatkowe środki na zatrudnienie osób zajmujących się obsługą programu.

Zmodyfikowane będą regulacje odnoszące się do kryteriów oceny składanych przez samorządy ofert, a urzędy wojewódzkie otrzymają dodatkowe środki na zatrudnienie osób zajmujących się obsługą programu.źródło: ShutterStock

Rząd będzie przez następne pięć lat dofinansowywał zakładanie placówek dziennego pobytu dla osób starszych. Przeznaczy na ten cel 300 mln zł, a co ważne, wzrośnie wysokość przyznawanych samorządom dotacji.

Pierwotnie program „Senior+” został rządową uchwałą ustanowiony na lata 2015–2020. Teraz w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawiła się zapowiedź projektu nowej uchwały, która będzie obowiązywać w latach 2021–2025. To oznacza, że samorządy będą dalej mogły wnioskować o pieniądze na założenie domu lub klubu „Senior+” (przebudowę lub remont budynku oraz na jego wyposażenie), a także o dofinansowanie do bieżących kosztów utrzymania działających już placówek. Jest to o tyle istotne, że ponad 60 proc. gmin i powiatów, które w poprzednich latach skorzystały z programu, deklaruje, że nie jest przygotowana do finansowania tych placówek ze środków własnych w dłuższym czasie.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane