Prawnicy spierają się, czy radni mogą obradować online. Część z nich uważa, że samorządowcy przyjmują karkołomne rozwiązania. Problem z dostępem do urzędów mają wykluczeni cyfrowo mieszkańcy.
Kolejne urzędy zamykają swoje drzwi i informują, że obsługują mieszkańców tylko elektronicznie. Tak jest w Grójcu, gdzie starosta poinformował, że ze względu na stwierdzone przypadki zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu urząd nie obsługuje bezpośrednio interesantów. W Radomiu bezrobotnych nie przyjmuje Powiatowy Urząd Pracy. Lokalne media podają, że poprosili o to pracownicy urzędu. W związku z zastojem gospodarczym spowodowanym epidemią wiele osób traci pracę, kolejni wracają zza granicy, z krajów, w których sytuacja jest dużo groźniejsza niż w Polsce. Urzędnicy boją się o swoje zdrowie i życie.
Formularze można co prawda wrzucić do skrzynki, ale pobrać je należy ze strony internetowej. Osoba bezrobotna może zarejestrować się w urzędzie pracy także elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP i profilu zaufanego. Ten z kolei można założyć przy użyciu konta w bankowości elektronicznej. Mieszkańcy, którzy do tej pory nie korzystali z tych funkcji lub nie mają możliwości technicznych: drukarki czy komputera podłączonego do internetu, z dostępu do administracji publicznej podczas epidemii będą wykluczeni.