statystyki

Czy rada gminy może zmusić wójta do umorzenia długów

autor: Marcin Nagórek21.03.2020, 14:00
Rada gminy może więc, co prawda, rozpoznać skargę na działalność wójta, lecz nie może merytorycznie rozpoznać wniosku przedsiębiorcy o umorzenie zaległości z czynszów dzierżawnych.

Rada gminy może więc, co prawda, rozpoznać skargę na działalność wójta, lecz nie może merytorycznie rozpoznać wniosku przedsiębiorcy o umorzenie zaległości z czynszów dzierżawnych.źródło: ShutterStock

Wójt odmówił mi umorzenia zaległości za lokal komunalny, w którym prowadziłem działalność gospodarczą. Nie płaciłem czynszu z tytułu dzierżawy. Czy mógł tak zrobić, skoro innym umorzył długi? Czy można to uznać za dyskryminację przedsiębiorców? Może rada gminy umorzy ten dług albo sąd?

Na uwagę zasługuje, że należności wynikające z umowy dzierżawy mają charakter cywilnoprawny, mimo że stroną takiej umowy jest jednostka samorządu terytorialnego (w tym przypadku gmina). W kontekście podanego zapytania na uwagę zasługuje również fakt, że tego rodzaju należności mogą podlegać różnego typu preferencjom w spłacie.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane