"Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych". Na czym polega program?

24.12.2019, 07:00; Aktualizacja: 24.12.2019, 07:04
opieka, opiekun, emeryt

Świadczenie usług opiekuńczych to pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, w tym higienicznych lub pielęgnacyjnych zaleconych przez lekarza oraz zapewnienie, w miarę możliwości, ośrodka pomocy społecznej, kontaktów z otoczeniem.źródło: ShutterStock

W 2019 r. jako pierwszy został uruchomiony Program pod tytułem „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” - edycja 2019. Na czym on polega?

Organizowanie, finansowanie oraz świadczenie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, jest zadaniem własnym gminy o charakterze obowiązkowym. Samorządy przeznaczają na to własne środki. Jest to forma wspierania osób, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych.

Świadczenie usług opiekuńczych to pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, w tym higienicznych lub pielęgnacyjnych zaleconych przez lekarza oraz zapewnienie, w miarę możliwości, ośrodka pomocy społecznej, kontaktów z otoczeniem. Specjalistyczne usługi opiekuńcze są to usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności – udzielają ich osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym.

Strategicznym celem Programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2019 jest wsparcie społeczne w formie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych:


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane