statystyki

Więcej agresji wobec pracowników socjalnych

autor: Michalina Topolewska19.11.2019, 08:18; Aktualizacja: 19.11.2019, 08:19
Rosnąca liczba ataków na pracowników jednostek pomocy społecznej wymaga podjęcia prac legislacyjnych i działań, które poprawiłyby ich bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Rosnąca liczba ataków na pracowników jednostek pomocy społecznej wymaga podjęcia prac legislacyjnych i działań, które poprawiłyby ich bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.źródło: ShutterStock

Rosnąca liczba ataków na pracowników jednostek pomocy społecznej wymaga podjęcia prac legislacyjnych i działań, które poprawiłyby ich bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Z takim apelem zwróciła się Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) do Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W skierowanym do niej piśmie wskazuje, że w ostatnim czasie doszło do napaści lub sytuacji bezpośrednio zagrażających życiu lub zdrowiu pracowników pomocy społecznej.

Takie przypadki odnotowano m.in. w Złotoryi, Lublinie i Radomsku, gdzie mężczyzna groził pracownicy ośrodka pomocy społecznej nożem, po tym jak dowiedział się, że nie przydzielono mu asystenta rodziny. W Kaliszu pijany mężczyzna, któremu odmówiono wypłaty świadczeń, zaatakował pracownika ośrodka i rzucił nim o ścianę tak, że ten doznał urazu kręgosłupa. O krok od tragedii było w Zabrzu, gdzie mężczyzna, w którego mieszkaniu dwie pracownice socjalne przeprowadzały wywiad środowiskowy, zamknął je w środku i groził, że pozbawi je życia. Kobietom udało się wydostać i zawiadomić policję, która zatrzymała agresora (prokuratura postawiła mu już zarzuty).


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wyjaśniam(2019-11-19 17:10) Zgłoś naruszenie 20

    Szlachta pińcetowo plusowa się niecierpliwi, że im urzędnicy za długo niosą ich pińcety.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane