statystyki

Więcej agresji wobec pracowników socjalnych

autor: Michalina Topolewska19.11.2019, 08:18; Aktualizacja: 19.11.2019, 08:19
Rosnąca liczba ataków na pracowników jednostek pomocy społecznej wymaga podjęcia prac legislacyjnych i działań, które poprawiłyby ich bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Rosnąca liczba ataków na pracowników jednostek pomocy społecznej wymaga podjęcia prac legislacyjnych i działań, które poprawiłyby ich bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.źródło: ShutterStock

Rosnąca liczba ataków na pracowników jednostek pomocy społecznej wymaga podjęcia prac legislacyjnych i działań, które poprawiłyby ich bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Z takim apelem zwróciła się Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) do Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W skierowanym do niej piśmie wskazuje, że w ostatnim czasie doszło do napaści lub sytuacji bezpośrednio zagrażających życiu lub zdrowiu pracowników pomocy społecznej.

Takie przypadki odnotowano m.in. w Złotoryi, Lublinie i Radomsku, gdzie mężczyzna groził pracownicy ośrodka pomocy społecznej nożem, po tym jak dowiedział się, że nie przydzielono mu asystenta rodziny. W Kaliszu pijany mężczyzna, któremu odmówiono wypłaty świadczeń, zaatakował pracownika ośrodka i rzucił nim o ścianę tak, że ten doznał urazu kręgosłupa. O krok od tragedii było w Zabrzu, gdzie mężczyzna, w którego mieszkaniu dwie pracownice socjalne przeprowadzały wywiad środowiskowy, zamknął je w środku i groził, że pozbawi je życia. Kobietom udało się wydostać i zawiadomić policję, która zatrzymała agresora (prokuratura postawiła mu już zarzuty).


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wyjaśniam(2019-11-19 17:10) Zgłoś naruszenie 20

    Szlachta pińcetowo plusowa się niecierpliwi, że im urzędnicy za długo niosą ich pińcety.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane