statystyki

Anonimowe donosy do gminy mogą pozostać bez rozpatrzenia

31.07.2019, 18:00
Jeśli w podaniu nie wskazano adresu wnoszącego i nie ma możności ustalenia tego adresu na podstawie posiadanych danych, pozostawia się je bez rozpoznania.

Jeśli w podaniu nie wskazano adresu wnoszącego i nie ma możności ustalenia tego adresu na podstawie posiadanych danych, pozostawia się je bez rozpoznania.źródło: ShutterStock

Od kilku tygodni do wójta wpływa wiele anonimów. Czy gmina ma obowiązek je rozpatrywać?

Zgodnie z art. 4 ustawy z 7 października 1999 r. o języku polskim (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 931 ze zm.) język polski jest językiem urzędowym organów administracji publicznej. W związku z tym wszelkie oświadczenia woli, podania i inne pisma składane tym organom powinny być w nim sporządzone (art. 5 ust. 2 ww. ustawy).

Co do zasady mogą być wnoszone w dość dowolnej formie – pisemnie, telegraficznie, za pomocą telefaksu lub ustnie do protokołu, a także za pomocą innych środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu administracji publicznej utworzoną na podstawie ustawy z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 700 ze zm.).


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ad(2019-07-31 21:49) Zgłoś naruszenie 20

    Kiedy wojt Edward Zaremba gmina Siemiatycze odpowie za kradziez dzialek budowlanych gdzie zmieniono numery ewidencyjne z 346 n 126 i sprzedano dla pracownikow starostwa . Lokalizacja dzialek Szerszenie g. Siemiatycze tuz przy stacji Siemiatycze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane