statystyki

Demografia, rewolucja medyczna, ekologia i globalizacja. Oto wyzwania stojące przed samorządowcami

12.06.2019, 10:30
Czy jest skuteczne rozwiązanie, które pozwoli szybko się z nimi uporać?

Czy jest skuteczne rozwiązanie, które pozwoli szybko się z nimi uporać?źródło: ShutterStock

Czy jest skuteczne rozwiązanie, które pozwoli szybko się z nimi uporać?

– Moim zdaniem każdy z tych problemów zasługuje na uwagę i każdy jest na swój sposób priorytetowy – wyjaśniał Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – My tutaj, w Gdyni, od 20 lat dbamy o ekologię, mamy programy pomocowe, dlatego nie mamy czegoś takiego jak smog, bo od 20 lat konsekwentnie realizujemy politykę energetyczną.

Marek Łucyk zaznaczył przy tym, że istnieją proste sposoby, np. jeśli chodzi o dbałość o ekologię: wprowadzenie kaucji na plastikowe opakowania, odpowiednia regulacja świateł w mieście, aby nie tworzyły się korki, zamykanie ścisłego centrum dla ruchu kołowego itp. Wiceprezydent Gdyni uważa, że demografia też jest wyzwaniem, bo ludzie wolą mieszkać poza miastem, tam, gdzie jest… taniej.

W ocenie Beaty Moskal-Słaniewskiej, prezydent Świdnicy, nie ma dziś w Polsce średniego miasta, którego nie dotykałaby depopulacja.

– Z jednej strony przyczyną jest ucieczka na wieś, z drugiej wielkie metropolie, które są dla nas konkurencją – mówiła pani prezydent. – Zdolną młodzież wysysa z nas Wrocław, to jest dla nas znaczący problem i zagrożenie, bo firmy działające na naszym terenie uskarżają się na brak kadr.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane