Samorządowcy krytycznie o muzeum Westerplatte

autor: Paulina Szewioła12.06.2019, 17:00
Samorządowcy uważają, że projekt ignoruje dotychczasowe zaangażowanie społeczności i władz miasta we właściwe upamiętnienie tego miejsca.

Samorządowcy uważają, że projekt ignoruje dotychczasowe zaangażowanie społeczności i władz miasta we właściwe upamiętnienie tego miejsca.źródło: ShutterStock

Niebezpieczny precedens pozbawienia społeczności miasta jego własności – tak poselski projekt ustawy w sprawie budowy na Westerplatte nowego muzeum oceniają Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich.

W swojej propozycji posłowie PiS proponują rezygnację z obowiązujących obecnie procedur administracyjnych, co ma usprawnić przygotowania i realizację budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

Krytycznie na temat projektu wypowiadają się zarządy Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich. W ocenie samorządców, zaproponowana regulacja stanowi obejście, a nawet zignorowanie zasad konstytucyjnych.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane