statystyki

Samorządowcy krytycznie o muzeum Westerplatte

autor: Paulina Szewioła12.06.2019, 17:00
Samorządowcy uważają, że projekt ignoruje dotychczasowe zaangażowanie społeczności i władz miasta we właściwe upamiętnienie tego miejsca.

Samorządowcy uważają, że projekt ignoruje dotychczasowe zaangażowanie społeczności i władz miasta we właściwe upamiętnienie tego miejsca.źródło: ShutterStock

Niebezpieczny precedens pozbawienia społeczności miasta jego własności – tak poselski projekt ustawy w sprawie budowy na Westerplatte nowego muzeum oceniają Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich.

W swojej propozycji posłowie PiS proponują rezygnację z obowiązujących obecnie procedur administracyjnych, co ma usprawnić przygotowania i realizację budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

Krytycznie na temat projektu wypowiadają się zarządy Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich. W ocenie samorządców, zaproponowana regulacja stanowi obejście, a nawet zignorowanie zasad konstytucyjnych.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane